Zvolen - vybágrované centrum

583 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Aedifikator
Offline
Zvolen - vybágrované centrum

Posielam niekoľko fotografií z archeologického výskumu firmy Ithaka vo Zvolene - ESC, ktorý sa začal dňa 25.5.2009
Mal by tam byť plošný odkryv, v profile sa jednoznačne rysuje kultúrna
vrstva a jamové objekty s nálezmi z obdobia stredoveku a novoveku. Počas
prvej etapy výskumu zistili aj zvyšky múrov meštianskych domov. Nerozumiem prečo realizujú druhú etapu výskumu bágrom.
Je to plocha priamo v historickom centre Zvolena - pri mestských múroch,
Na katastrálnej mape z 19.stor. - čiernym rámikom vyznačená plocha ESC.

Obrázok používateľa palo
Offline

Boris Kršňák: Príbeh jedného obchodného centra v jednom malom mestečku
"16 rokov som bol poslancom mestského zastupiteľstva a výstavba obchodného centra v centre Zvolena znamenala moje vzdanie sa funkcie poslanca a odchod zo samosprávy.. ... V deň, kedy malo rokovať mestské zastupiteľstvo a rozhodovať, kto postaví postmodernú katedrálu konzumu, ako výsmech kráľovskému zámku, ktorý stojí na opačnom konci námestia, som mal nepríjemný telefonát. Akýsi holohlaví hrubokrkí páni zo susedného mesta schopní všetkého, ako mi ich telefonujúci opísal, mi odkazovali, že mám veľmi dobre uvážiť, ako budem popoludní hlasovať."

Obrázok používateľa palo
Offline

Obrázok používateľa azia
Offline

Po tom ako pribudol spoluinvestor Ingsteel - teda stavebna firma,

ktora postavila predrazeny zimny stadion v Bratislave - sa vystavba "utulneho"

architektonicky mimoriadne cenneho obchodneho domu naplno rozbehla.

 

foto:

http://www.europazv.sk/galeria.php

 

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=480509&page=36

 

Zacali burat aj mliekarne. Kto vie ako to dopadne s cintorinom a kostolom, ktore boli na ich mieste?

Dr. Sura, s.r.o., ten to vie urcite.

 

Dr. Sura, s.r.o. urcite vie aj to ako skoncil severozapadny bastionom mestskeho opevnenia vo Zvolene (ktore je NKP).

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

azia napísal/a:
Dr. Sura, s.r.o. urcite vie aj to ako skoncil severozapadny bastionom mestskeho opevnenia vo Zvolene (ktore je NKP).
Počkaj azia, ja som si to pozrel až teraz, vieš o ňom niečo?

Požičal som si fotky zo

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=480509&page=36

Neviem to stopercentne lokalizovať z týchto fotiek, tak sa radšej pýtam.

 

 

bašta.jpg bašta.jpg jama.jpg jama.jpg
Obrázok používateľa asomtam
Offline

 

Kedy nahradí levickú Družbu centrum Europa?

Na námestí je pracovný ruch, s kultúrnym domom Družba sa nič nedeje. Ľudia sa pýtajú, či a kedy na jej mieste bude stáť centrum Europa.

 LEVICE. V kultúrnom dome Družba sa naďalej konajú podujatia, reštaurácia na prízemí je v prevádzke a aj knižnica na poschodí je otvorená. Navonok nič nenasvedčuje tomu, že o rok a pol by na tomto mieste mal stáť moderný objekt v hodnote niekoľkých miliónov eur. K pochybnostiam obyvateľov mesta prispieva fakt, že na námestí pred kultúrnym domom je čulý pracovný ruch.

Levická radnica aj investor sú s tempom prác na výstavbe shopping centra Europa v Leviciach je spokojní. Podobný objekt spoločnosť prevádzkuje v Banskej Bystrici, ďalší, s oneskorenými termínmi, má rozostavaný vo Zvolene. Spomalenie prác si tam podľa neho vyžiadal ďalší archeologický prieskum.

 Námestie dokončujú

Na predaji Družby pre spoločnosť VAV Banská Bystrica sa mestskí poslanci dohodli v marci 2009. Vyberali spomedzi dvoch záujemcov.

Súčasne s prípravnými prácami na výstavbe Europy mesto vypracovalo a podalo projekt na revitalizáciu Námestia hrdinov. V závere roka 2009 prišla kladná odpoveď z ministerstva výstavby.

Námestie, ktoré roky slúžilo ako parkovisko, začala radnica rekonštruovať vlani v septembri. Dielo v hodnote 1,65 milióna eur má byť hotové pred záverom tohto roka. Následne sa majú začať práce na projekte Europa shopping and relax center.

Na rekonštruovanom Námestí hrdinov dokončuje firma pokládku pôvodnej zámkovej dlažby. Pribudnúť má fontána, lavičky a zeleň.

 Čo s Družbou?

Pracovný ruch v centre mesta je v protiklade s nemeniacim sa kultúrnym domom. V Družbe naďalej organizujú podujatia, priestory tam má Tekovská knižnica, otvorená je reštaurácia. „Zabehnutý“ stav navodzuje dojem, že sa s Družbou nič nedeje.

Zdanie vyvracia Iveta Bieliková, PR manažérka spoločnosti VAV Invest. „Europa shopping center Levice je v štádiu odsúhlasenej architektonicko-urbanistickej a prevádzkovej štúdie. V januári 2013, po vydaní asanačného povolenia na DK Družba, by sa malo začať s búracími prácami,“ načrtáva. Na jeseň 2013 sa podľa nej počíta s otvorením pre verejnosť. O rok na to by mali byť hotové terasové domy.

 Vo Zvolene majú spomalenie

Zbúrajú, či nezbúrajú Družbu? Kedy začnú stavať Europu? Bude vôbec stáť? Tieto a ďalšie otázky sa vynárajú obyvateľom pri pohľade na stojaci stánok kultúry. Iveta Bieliková odmieta obavy, že by malo dôjsť k posunu termínov: „Doterajšie prípravy pokračujú v dobrom tempe. Nie je predpoklad, že by sa mali spomaliť.“

Vplyv na priebeh stavby v Leviciach nebude mať podľa nej ani spomalenie výstavby centra vo Zvolene: „Problémy boli úplne iného charakteru. Práce zastavil ďalší archeologický prieskum, na základe neoprávnených osočení, pričom už pred samotným začiatkom stavby bol podrobný archeologický prieskum miesta. Ani tento ďalší prieskum nepreukázal porušenie zákona.“ Zdržanie podľa informácií VAV Investu spôsobila aj dodatočná zmena v projekte. „Poslanci mesta požiadali počas výstavby prvej etapy shopping centra o vybudovanie 3. poschodia, kde budú umiestnené kiná. To zapríčinilo nielen celé preprojektovanie - nové výpočty statiky, vzduchotechniky, ale aj vyšší úver od banky.“ Základný kameň zvolenskej stavby položili pred pár dňami, 1. júna.

 Spokojná je aj radnica

V Leviciach podľa vyjadrení manažérky „zatiaľ všetko pokračuje dobrým tempom.“

Zhodný názor má aj samospráva. „Pre nás je to hotová vec,“ komentoval Marián Sokol, prednosta Mestského úradu v Leviciach fámy. „Peniaze sú pripravené, meškanie nie je ani jediný deň. V januári budúceho roka sa má začať rozoberať Družba. Rozoberie sa za tri mesiace. V roku 2013 Europu dokončia,“ povedal s presvedčením.

Investor sa neobáva ani avizovanej konkurencie. Na Mlynskej ulici v Leviciach má vyrásť ďalší polyfunkčný objekt s obchodmi, kanceláriami a priestormi na zábavu.

 
Čítajte viac:http://levice.sme.sk/c/5934540/kedy-nahradi-levicku-druzbu-centrum-europa.html#ixzz1Pq788jvD

Obrázok používateľa asomtam
Offline

 

Základný kameň ESC konečne položený

http://zvonline.sk/foto-zakladny-kamen-esc-konecne-polozeny/

VTIP-ZO-005sfp5w-590x423.jpg VTIP-ZO-005sfp5w-590x423.jpg
Obrázok používateľa palo
Offline

je tam aj link na to ako sa to robi na blizkom zapade:
http://new.palladiumpraha.cz/o-palladiu/archeologie/ je to ina liga ako vo Zvolene alebo Kosiciach (Ziline, Leviciach...). Niekde vyuzivaju um a niekde bagre.
Aby sme nežili celkom v ilúziách, akú majú na "blízkom západe" pamiatkári autoritu, akí sú nároční, a akí sú veľkí investori kultúrne uvedomelí, dovolil som si zhromaždiť pár faktov. Ospravedlňujem sa, ak je to zdĺhavé, ale mal som pocit, že ďalšie skrátenie by viedlo k neadekvátnemu zjednodušeniu. (Tučným písmom som časti textu zvýraznil ja. Kurzívou sú moje dodatky k citovaným textom.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Výstavbě Palladia předcházel archeologický průzkum, který se stal co do odkryté plochy městského jádra největším v České republice. Celkem na něm pracovalo přibližně 2500 lidí, kteří během čtyř let nalezli pět milionů předmětů. Tři vzácné nálezy nakonec v Palladiu zůstaly. „Jde o fragmenty románského paláce, patku románského sloupu a kamennou podstavu dřevěného domu,“ uvedla zástupkyně investora Veronika Kozová. Podle ní se nyní připravuje publikace, která se bude věnovat nálezům i historii místa. (http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/palladium20071025.html)
Obchodné centrum Palladium na námestí Republiky v Prahe otvorili 25. 10. 2007.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pred podchytením budovy (aj počas neho) prebiehali v celom rozsahu pôdorysu i v najbližšom okolí archeologické práce. Archeologický nález č. 1, fragmenty muriva kamenného paláca z 2. polovice 12. storočia, ktorý sa nachádzal v pôdoryse budovy kasární v hĺbke 5,5 až 8 m, musel byť počas celej výstavby chránený a zachovaný na pôvodnom mieste. Nález zaberal plochu približne 100 m2. V záverečnej fáze prestavby sa zakomponoval do novej železobetónovej konštrukcie. (http://www.asb.sk/?article_print=2730)
Budovu bývalých kasární Jiřího z Poděbrad podkopali do hĺbky 11,6 m od úrovne okolitého terénu; to znamená, že aj pod románskym palácom je ešte jedno podzemné podlažie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Archeologický výzkum na ploše bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad na náměstí Republiky představuje patrně největší jednorázový záchranný výzkum v historii české archeologie. Prostor zástavby a kasárenského dvora dosahoval rozlohy 15 000 m2 a byl kontinuálně zkoumán od dubna 2003 do konce roku 2004. Vzhledem k (na svou dobu) vysoké prodejní ceně pozemku nebylo ze strany nejvyšších institucí památkové péče požadováno ani částečné zachování archeologických terénů, i když vývoj zdejšího areálu dovoloval odůvodněně předpokládat jejich mimořádnou hodnotu a minimální narušení … Ani snaha ochránit partie bývalého řeholního domu a východní část parcely. skrývající kromě předlokačního sídelního horizontu i významné pozůstatky novoměstské zástavby, nebyla úspěšná.

… záhy začala hrát prim otázka zachování překvapivě odkrytých pozůstatků románské zděné architektury, sestávající z postupně odkrývaných torz románského paláce. základové partie jednoprostorového domu s reliktem vstupní šíje a pozůstatků unikátní zděné vstupní šíje do dřevěného zahloubeného domu. Přestože možnost konzervace některé z historických konstrukcí na místě představovala pro investora od počátku ostražitě sledovanou komplikaci, zachování románských staveb jako neočekávaného pozůstatku nejstaršího stavebního horizontu raně středověké Prahy bylo vcelku s pochopením stavebníkem akceptováno. … Vzhledem k projektovaným podzemním prostorám bylo dohodnuto, že pouze relikty nejzachovalejší stavby, románského paláce, budou ponechány in situ, zatímco další dvě stavby budou konzervovány, vyzvednuty a posléze nově umístěny v interiéru podzemních obchodních podlaží Palladia. Tyto práce byly přizpůsobeny harmonogramu stavby, a tak byla již v roce 2005 torza jednoprostorového domu (v technickém řešení označovaná jako stavba 2) i zděné šíje (stavba 3) základním způsobem konzervována, rozdělena na transportovatelné díly, vyzvednuta a deponována na staveništi. … Vlastní realizaci prezentace provázely četné problémy, vycházející především z termínových vztahů - vzhledem k posunutí doby otevření objektu, na jejíž dodržení byla vázána nezanedbatelná finanční částka, se práce na prezentaci (která součástí otevření nebyla) dostaly na vedlejší kolej. Časový prostor tak pro ně nebyl dostatečný, prezentace nemohla být dokončena k otevření areálu. závěrečné práce se dále odkládaly a vlastně nejsou skončeny dodnes.

Stavba č. 1 - románský palác - zůstala horizontálně i vertikálně v původním umístění, i když veškeré okolní konstrukce a terény byly odstraněny a torzo objektu bylo po relativně dlouhou dobu zafixované, ale zavěšené ve volném prostoru. Po odstranění zabezpečovacích a fixačních prvků bylo zjištěno. že u některých částí zděných konstrukcí došlo k jejich narušení a částečné destrukci, a bylo je proto nutné restaurovat. … Vazba na terén je znázorněna v kašírované podobě (zamýšlený originální terén nepřečkal otřesy při stavbě ani v zafixovaném stavu), interiér místnosti je vybaven rekonstrukcí opukové podlahy v předpokládané skladbě, ale v hladké, leštěné formě. … Celkový dojem včetně elegantních doplňujících konstrukcí (pochozí můstek) je působivý, poněkud nevhodně se jeví pouze vyznačení průběhu dalšího zdiva různým linoleem v podlaze, které tvoří levný kontrast s předchozími architektonickými řešeními a na rozdíl od nich bylo pořízeno nájemcem prostor, který sice dodržel požadované znázornění, ale při realizaci se orientoval na finančně méně náročné řešení. Navržené konstrukce s doplňkovými komunikačními partiemi (můstek) dovolují velmi dobrou prohlídku prezentovaného objektu a brání přímému kontaktu s jeho jednotlivými prvky, což (zejména ve srovnání s dalšími prezentovanými objekty) je nutné považovat jednoznačně za pozitivum. Z dosavadního provozu vyplývá potřeba udržování pokud možno stabilní teploty a vlhkosti vzduchu, která je značně ovlivněna osvětlením prostor, jež teplotu zvyšuje a působí i na vlhkost prostředí. Oba tyto faktory mají zásadní vliv na chování opukového zdiva, budou tedy dále sledovány a v případě nutnosti bude situace řešena.

Problematičtější je situace objektu 2, prezentovaného ve vestibulu druhého podzemního podlaží Palladia. Restaurovaná torza jednoprostorového kamenného domu jsou spuštěna o půl podlaží níže (v původním horizontu by se ocitla ve vzduchu) a z důvodů dílčí kolize se schodištěm je celý půdorys oproti svému autentickému umístění lehce pootočen. … Z relativně krátkého provozu, který má na originální zdivo destruktivní dopad, je zřejmé, že prezentované zdivo bude nutné před přímým kontaktem s návštěvníky chránit.

Unikátní zděná vstupní šíje s prostorem vstupní podesty (stavba č. 3 – pozn. red.) je také umístěna o půl podlaží níže, než byla její originální pozice a s ohledem na lepší přístup návštěvníků a větší přehlednost torza je otočena zhruba o 180°. Není tak dodržen původně formulovaný požadavek zachování jednotné orientace všech tří staveb, ale vzhledem k obtížím při realizaci a z důvodu, že umístění prezentovaných konstrukcí ve dvou podlažích a ve značné vzdálenosti od sebe neumožňuje jejich společné vnímání, komise na tomto řešení netrvala s vědomím skutečnosti, že nově situovaná prezentace umožňuje lepší přístup návštěvníků a utvoření vhodnější prostorové představy stavby. … I když je prezentace zamýšlena jako bezkontaktní, při dosavadním provozu se zjistilo, že k nežádoucímu styku ze strany návštěvníků dochází, a proto budou doplněny prvky, které možnost kontaktu ztíží.

Již dnes je možné konstatovat, že odkládané dokončení prezentace a s tím související nedostatečná informovanost snižují význam odkrytých památek v očích obslužného personálu i návštěvníků.
...

Zdeněk Dragoun: Prezentované pozůstatky románských obytných staveb v areálu obchodního centra Palladium na náměstí Republiky v Praze. In: Zprávy památkové péče, ročník 68, 2008, číslo 4, s. 264 – 267.

PhDr. Zdeněk Dragoun (1946) bol v rokoch 1992 - 2008 vedúcim archeologického oddelenia Pražského ústavu památkové péče (dnes Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v hl. m. Praze). Od r. 2003 bol predsedom koreferentskej komisie výskumu v areáli bývalých kasární Jiřího z Poděbrad na Náměstí Republiky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Našiel som na internete nasledovnú fotografiu bez popisu. Domnievam sa, že je na nej zachytené "zavesenie" nálezu stavby č. 1 - torza románskeho paláca počas výkopových prác a budovania podzemných podlaží.

Obrázok používateľa azia
Offline

Paci sa mi vyjadrenie z tlacovky 11.10. uverejnene na stranke vavinvestu:
"Tieto práce boli prerušené archeologickým prieskumom".
Vsak pred vyskumom, pocas vyskumu aj po vyskume bagroval jeden bager a to stale rovnakym tempom.

http://www.vavinvest.com/sk/media/tlacove_spravy/europa_shopping_&_relax...

EUROPA SHOPPING & RELAX CENTER ZVOLEN 11.10.2010

Dcérska spoločnosť Europa SC ZV stavia EUROPA SHOPPING a RELAX CENTER vo Zvolene, ktorý je druhým projektom nákupno-zábavného centra Europa na strednom Slovensku.

EUROPA SHOPPING a RELAX CENTER vo Zvolene budú tvoriť dve, zhruba rovnako veľké časti, prepojené preskleným mólom cez terajšiu Kubániho ulicu. Priestor pri Finkovej kúrii vytvorí átrium, kde sa počíta s umeleckou kaviarňou s výstavnými priestormi. Naplánovaná je aj urbanizácia tejto časti Zvolen a revitalitalizácia parku.
Pôvodný projekt ES&RC vo Zvolene sa v minulom roku, s ohľadom na horšie možnosti prefinancovania bankami, prepracoval. To spôsobilo aj oneskorený začiatok výstavby, keď sa s terénnymi prácami začalo v decembri 2009. Tieto práce boli prerušené archeologickým prieskumom.
EUROPA SHOPPING CENTER malo mať, po prepracovaní, dve nadzemné podlažia pre obchody, kaviarne, služby a k tomu podzemné parkovisko, ako je to v pôvodnom a právoplatnom stavebnom povolení. Snahou investora bolo, aby tu boli umiestnené aj kinosály. Chcel tak vyjsť v ústrety obyvateľom mesta, ako to prezentoval aj na tlačovej konferenci v apríli 2010. Žiaľ, realita je taká, že takýto zámer by bol problematicky financovateľný zo strany slovenskej banky, ktorá by mala projekt financovať. Preto spoločnosť Europa SC ZV požiadala mesto Zvolen o zmenu, aby tak urýchlila výstavbu centra. Táto zmena sa nestretla s pochopením poslancov mesta, čo môže spôsobiť, že sa reálna výstavba posunie o niekoľko mesiacov. Znamenalo by to nielen riešenie dofinancovanie o 3 mil. €, ale aj prepracovanie projektov. Pritom stavenisko je pripravené na začiatok výstavby, ale ak by išlo o trojposchodovú budovu, museli by sa prepracovať aj statické projekty a s betonážou by sa mohlo začať až v jarnom období.

EUROPA SHOPPING CENTER Zvolen má priestory už teraz, naplnené na 70 percent. Hypermarket bude prevádzkovať spoločnosť TESCO, v priestoroch centra budú mať svoje prevádzky banky VÚB, Tatrabanka , lekáreň, ale aj kvetinárstvo, očná optika, predajňa nábytku,..Módne odevy a obuv budú zastupovať značky, ktoré sa tu objavia so svojimi predajňami po prvý raz.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

...a bohatého Ježiška...,ale to by bolo vyznelo v zápisnici ako čierny humor...

Obrázok používateľa attilio
Offline

cawte co nove?nic sa nedeje)nevadi)

ako keby si nepoznal miestne pomery....developer mi pisal ze stale hladaju dozor teda ze vyberaju takze po slovensky nic sa nedeje a nic sa dlhsie diat nebude...

Obrázok používateľa lepilep
Offline

Bodaj by tam mĺkvo zostalo s týmto projektom aj naďalej .

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Nepoznali vyjadrenie statika?Tak tota sa nerobí ,veď to muselo byt finančne náročné,časovo zdĺhavé.
PS:Som presvedčený že aj na Slovensku nalezli pět milionů .ale nie předmětů.

Obrázok používateľa tokokzv
Offline

pekne im tam zarasta ta jama .nic sa nedeje a ani sa diat nebude nech nas tam pustia radsej parkovat.

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Zdanlivo nesúvisiace, autor Ivan Kadlečík, včera v Sme
Bájka o Zaklínačovi hadov
Bola raz jedna veľká revolúcia októbrová, ktorá sa „svätila" v novembri, a to až niekoľko týždňov ako mesiac československo-sovietskeho priateľstva. Vrchnosť nariadila množstvo akcií, plagátov, prejavov, schôdzí a osláv. Krátko povedané politická a ideologická agitácia, propaganda, kampaň. A ako každá kampaň sa to všetko vyznačovalo vnútornou prázdnotou, vonkajškovosťou a formalizmom.

Na počesť výročia ako vidiecky kníhkupec som mal ako jednu z úloh usporiadať pre pracujúcich niekoľko výstav kníh spojených s predajom a s dôrazom na politickú literatúru. V deň výplaty a s vedomím blížiacich sa Vianoc som na dvojkolesovú káru naukladal kuchárske knihy, atlasy, leporelá a rozprávky, „zamilované" a dobrodružné romány. Leninove spisy sa mi už nezmestili. V čase vydávania stravy som v závodnej jedálni štátneho podniku Smrečina postavil improvizovaný pult z jedálenských stolov, kuchárky mi priniesli dupľovaný obed a knihy len tak fičali, kým kára nebola prázdna. Výdatne mi pritom pomáhal jeden pochabý „týpek", ktorý na celú jedáleň vykrikoval a vzdychal nad nejakou drahou obrazovou knihou, aká je krásna a vzácna a nevyhnutná a ako je mu ľúto, že si ju nemôže kúpiť, lebo ju už odvčera má. Hlásenia, tabuľky a grafy o priebehu, výsledkoch a vyhodnoteniach sa mierne upravili, takže občas sa mi aj podarilo splniť politické ukazovatele aj kvartálny či ročný plán maloobchodného obratu.

Približne v tom istom kalendárnom čase dnes opäť zažívame mediálnu kampaň „svätenia" výročia revolúcie bez knižných výstaviek, ale s podobne dutým a vyprázdneným obsahom. Lebo kdeže sa podeli idey a ideály novembra 89? Počiatočné porevolučné proklamácie lásky, súcitu, bratstva a dejinného étosu nenápadne zmlčiavajú a menia sa na krikľavý boj o stranícke válovy. Mašinéria dávno zabehnutá neporušene beží ako keby nič. Žijeme v otrockých okovách obkľúčení spleťou lží a presýtenej ľahostajnosti, mocenského egocentrizmu, chamtivého a vulgárneho materializmu. Je to ako bujará veľkopanská zábava alebo cynický maškarný bál na okraji priepasti.

„Slobodnému" občanovi ostáva už len urna. Najmä tá volebná, kde si môže demokraticky bohato a voľne vyberať z Ničoho. Tá urna, v ktorej bude občanov popol, už nie je taká istá. Ak sa totiž „strategickému investorovi" alebo tajomnému developerovi zachce postaviť na mieste cintorína golfové ihrisko alebo skládku tuhého komunálneho odpadu (po slovensky smetisko), nepomôžu mu petície, súdy, referendá, demonštrácie, ba ani svätená voda alebo onen Zaklínač hadov, čo bola prezývka toho čudného chlapíka v závodnej jedálni.

Obrázok používateľa azia
Offline

.staci, ked sa prides pozriet do mesta 25 km SV od Tebou registrovanej adresy a uvidis, ze naroky pamiatkarov v CZ a v SK (KPU v BB) su absolutne neporovnatelne. Napriek urcitym nedostatkom to Palladium pre Nas ostava iluziou, ktora sa tu pravdepodobne nikdy nedosiahne.
Totiz sa mi zda, ze sa vedie diskusia ako vykopanu pamiatku prezentovat. Kvalita vyskumu na pocetnych SK stavbach takuto diskusiu ani nepripusta. Preto tato diskusia na tomto fore vlastne nema zmysel. Do toho levelu sa pamiatky u nas dostavaju malokedy. Este raz, je rozdiel, ked sa niekde kope rucne a niekde bagrami. Opytaj sa veduceho vyskumu v ESC po jeho skonceni kolko milionov nalezov nasli...
Poziadavky na kvalitu archeologickych vyskumov su u nas naozaj asi minimalne. Predpokladam, ze je to v tom, ze niekde sa robi archeologicky vyskum a niekde NOVODEFINOVANY (pevne verim, ze tento pojem osetri aj pamiatkovy zakon) ARCHEOLOGICKY DOHLAD!

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Prečítal som si pripomienky na, ktoré boli predložené pri verejnom prejednávaní a pre mňa bolo zarážajúce ani nie nízky počet ľudí, ktorí sa ho zúčastnili, ale fakt, že vlastne proti bol iba jeden ing. arch. Matuščák, nie je to síce môj typ, ale toto sa mu podarilo.

Pripomienky Ing. arch. J. Matuščáka k Zámeru navrhovanej činnosti majú vysokú etickú hodnotu, čím zhŕňa všetky urbanisticko-architektonické argumenty proti umiestneniu.

Odpoveď vrakovi,
ing. arch. Mikleš je kamarát s mestským úradom, robil som pre mesto Zvolen dve veci, a odovzdával som ich priamo Estingu, čiže projektantovi.
(Iba pre zaujímavosť, mapu viditeĺnosti mestských častí Zvolena pre svojho času plánovanú vyhliadkovú vežu (rozhľadňu) podľa rôznych výšok rozhľadne umiestnenej na plate pred baštou vonkajšieho opevnenia na Pustom hrade a zameranie karnera, resp. Špitálskeho komplexu južne od kostola sv. Alžbety, aj pre projekt jeho prestrešenia, ak by malo byť také ako europa, tak je lepšie toto provizórne, aj keď úplne najlepšie by bolo keby to zasypali).
Neviem, čo nakoniec bude z toho europa centra, pri tomto začne zredukovanom stave asi len krčma obchod a bohviečo. Skôr mám taký dojem, že vo Zvolene všetci rezignovali nech tam len niečo stojí a je úplne jedno čo. Dosť smutné, ale čo už, jeden proti je naozaj svinsky málo.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Jeden z dvoch sa vraj vyhrážal

Dal som právnikovi riešiť, aby na pána Kršňáka podal trestné oznámenie, pretože v tomto štádiu vlastne hovoril proti spoločnosti VAV invest.

a tento vedel,že poslanec hovorí o nich,načo by chcel žalovať niekoho ,čo hovorí o konkurencii?

Obrázok používateľa tokokzv
Offline

vsade vsetko vznikne atd atd a nechcu tam nahodov aj kozmicke centrum postavit?? uz to stavaju 4 roky!!! a neurobili nic okrem rozbagrovania.ved je to uz na smiech.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Palko štiavnický a Ázia ,súhlasím s vami ,aj s jedným aj s druhým.
Je to paškvil,ale na druhej strane vždy lepšie ,ako r o z j e b a ť ,na to sa krajšie slovo nedá najsť,BASTIÓN v Leviciach.
Je isté ,že aj v LV našli veľké množstvo nálezov,inak sa ani nedalo ,zem a nielen novodobý zásyp jej bol plný.Drevené 400 ročné palisády možno aj teraz ešte donedávna ležali pri plote na stavenisku,a možno už ich niekto použil ako palivo.
Levický výskum mal rýchli bágrovitý ráz ,prerušené práce boli len počas levického jarmoku,keď tento nález investor na svoje náklady aj osvetlil.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Na MsZ Zvolen - vzdanie sa mandátu poslanca (04.09.2006)
http://www.infonet.tv/video.php?id=3136

Našu spoločnosť dobil kapitál,tak ako,kmene Vandalov ked po dobití Rima rozbijali mramorové anticke sochy a palili z nich maltu,tak naši "kapitalisti"
dobili naše samosprávy,a s ich "managérskymi rozhodnutiami" o predaji pozemkov súkromným investorom,stavajú na historických základoch,ale žiaľ len nezmyselné stavby.

Takže menoval,ale myslíte že tento človek klame?No a takto si vybavia aj archeologický výskum.
http://www.infonet.tv/zobraz.php?archiv=984

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Tak teda to stavajú podvodou?Alebo podvodom?

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Krása Zvolena

Obrázok používateľa Mathaeus
Offline

Len doplním Asomtama : V Leviciach bolo odvezených zo stavebnej jamy niekoľko stoviek ak nie tisícok nálezov. Za všetko hovorí zem ktorú si jeden pán v Tlmačoch dojednal na vyrovnanie záhrady práve z tohto staveniska. Ked som sa to dozvedel
,neváhal som a čo sa mi podarilo zachrániť som zachránil, (celý jeden víkend strávený s motičkou na kope zeminy :D ) a odovzdal do TM v Leviciach. Nálezy boli staršie aj mladšie, prevažne však mladšie kedže sa jednalo pravdepodobne o zemný materiál z prednej časti stavebnej jamy.

Matúš Martinák

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Národná kultúrna pamiatka...
http://vr.yc.cz/ZV.pdf

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

Tak teda to stavajú podvodou?Alebo podvodom?

K+

Obrázok používateľa attilio
Offline

si kde nasiel tu vizosku? z hora som to este nevidel ale podla mna to vypada peckovo...kiez by sa to postavilo v takomto rozsahu....

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Žiaľ máš pravdu,vyzerá peckovo...ale ak niekam patrí,tak do poľa NIE DO HISTORICKEJ ČASTI MESTA.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Pán Ivan vie o čom píše,je to obdivuhodný človek .
Doba sa zmenila.Je relatívna sloboda.Červenú garnitúru vystriedala farebná.
Mafia ovládla politiku a politika mafiu.Dnes už nikto nevie kto je seriozny podnikateľ a neskorumpovaný politik.Všetci legalizujú svoje pochydérne nadobudnuté majetky rôznymi spôsobmi.
Privatizácie boli okradnutie národa pod slubom prerozdelenia štátneho majetku, bol zločin storočia.Rozdané léna "fabrikantom" ,ktorý dokázali každú firmu totalne zlikvydovať a naharbať ešte aj likvidáciov a konkurzom,tým že si to kúpia ako iná firma je výsmech pracujúcim ľuďom,bývalím veritelom a spravodlivosti vôbec.
Nastal čas keď cudzí majetok majú len obce a mestá.Všade snáď v každom slovenskom meste sa ku správe majetku dostala mafia.Mafia je možno silné slovo ,ale politicko - ekonomická skupina podnikateľov mnohokrát kamarátov z detsva alebo VUML ,ktorí neobmedzene šafária so zvereným majetkom samospráv a všade majú svojho človeka,tak ako na radnici, na katastry ,policii ,u daňovákov.
"Developerovanie" a "investovanie" sa stal zdroj prania peňazí.Na včera mestkých majetkoch vyrastli stavby ,ako huby po daždi.
Za všetkým je treba hladať politikov,a to nie len primátorov.Vytvorením neprehladnej siete firiem,sa ozaj velmi ťažko dá dopátrať a dokázať priamu ,či nepriamu korupciu a napojenie "podnikateľov" a primátorov.
No všetci robia chyby a ak sa aj takéto prepojenia zistia ,tak tí ktorí vtej dobe vládnu nič nevyšetria ,lebo vedia zajtra oni šetria nás.
Rozkrádanie spoločného majetku spoji aj nespojiteľných.
Volby su prežitok .aj tak si vyberie podnikatelské prostredie ludí persony ktoré podporí.Obyčajný občan potrebný počet hlasov nezozbiera,na to aby ka vobec mohol kandidovať, sú potrebné aj peniaze.
ˇUderníkova ANNY proletárky ,ako vzory pre mládež vystriedalo obdivovanie zbohatlíkov celebrít .Hnoj vystriedali lajná.
Moje ideáli o novembrý 89 boli úplne iné.89 sa premna stal symbolom takým istým ako 69,až na to že pri tomto druhu sexu sa 6a9 ukájajú navzájom.čo pri 89 mi pripádá akoby devina osmičku súložila do oboch otvorov ,pričom tej osmičke to rozkoš zjavne nespôsobuje.
PS:Tých osmičiek naležato je nekonečne veľa.

Obrázok používateľa azia
Offline

Ihrisko v Zechenterovej záhrade (v Kremnici) nie je po vôli pamiatkarom

http://ziar.sme.sk/c/5308961/ihrisko-v-zechenterovej-zahrade-nie-je-po-v...

... mozno by im stacilo keby ihrisko pomenovali Europa Shopping a Relax Center Kremnica a dali ho vybudovat pre Krajsky pamiatkovy urad spriaznenemu developerovi a ten by si zabezpecil spriaznene firmy pre realizaciu roznych druhov vyskumov a bolo by vsetko v poriadku.

Dvojaky meter KPU, rovny a rovnejsi. Jednemu dovolim mestske mury vo Zvolene burat, inemu ihrisko pre deti nedovolim urobit. Demokracia po Slovensky.

CITAT: „Podľa kremnických pamiatkarov by tam pôsobilo rušivo". Otazka: skatule v centrach miest posobia ako? upokojujuco?

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.