zlátený znak erb neznámej proviniencie

11 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa fero007
Offline
zlátený znak erb neznámej proviniencie

Dr priatelia prosím o pomoc pri identifikovaní obrázka., je to erb z dvoch zlatých farbách v strede asi striebro...malo by to byť niečo z orientu no goolge ma sklamal.

Vie niekto poradiť ? 

 

čo na obrázku vidíte? je tam tiger alebo v strede kvet?

 

vdaka vopred

 

Fotografia v diskusiach - fero007
Fotografia v diskusiach - fero007
Obrázok používateľa fero007
Offline

vdaka za typ, no je to nepravdepodobné, toto je volecká zbrań  a to by aj nitko neurobil ak na to majiteľ nwmal právo.

Pre  obyčajného človeka,  človeka predsa len vyzerala puška trochu jednoduchšie . Tu je to zdobný predmet vyrobený puškárskou dielnou pre príležitostný lov..

puška pre farmára, osadníka, resp, každého kto žil v dome s hosporárstzvom boli pušky ako  "náradie"

zväčša už fabrické výrobky / St. Etien, Liege a pod/   na ochranu pred škodnou pri hospodárstve , no nie na organizované  polovačky.

 

Aj s odstupom času mi vychádza , že je to fr puškárska práva, pre spaniels barona aj ked mohla prejsť viarero rukami. Stále sa mi nedarí ani neviem odhadnúť , čo to je na erbe ., vidím v rom aj kvet / ružu ?/

 

 

 

Obrázok používateľa benjo
Offline

gabriela..vsetko je mozne :) len vysoko nepravdepodobne. ide o kvalitnu zbran, kt.dal niekto este dodatocne vyzdobit erbom zo zlata a striebra. a zbran pouzivanu kazdodenne ( napr. v lesnictve ) by asi len malokto dal oznacit tak drahou znackou, co sa lahko poskodi. to bolo na sto percent urcene na prilezitostne polovacky pre vyssiu vrstvu... pre obycajneho cloveka by to bol zbytocne drahy spas. tu vidno ze to vlastnil niekto kto mal peniaze navyse.

Obrázok používateľa Gabriela8083
Offline

len taký nápad, nemôže to byť erb obyčajného človeka, ktorý proste tiež niekedy chcel mať erb svojho rodu?

viem napr., že môj nebohý svokor povedal, že aj oni mali erb rodiny, ale ako sa ktakému niečomu dá dopátrať, to neviem (len by to bolo zaujímavé, ako vizeral.

Obrázok používateľa fero007
Offline

  hej je to ona ..a mám ju ..len to storie čo som k tomu získal som bral iba ako txt, no zas niekomu to patrilo, preto teraz trochu pátram, ten spanielsky barón je verohodnejšie story... v kadom prípace to má zaujímavý spôsob odnímania hlavne  ten systhem

systeme de demontage P. Boitard
Bte   S.G.D.G.

Obrázok používateľa pipo
Offline

a este lepsie...

http://gallica.bnf.fr/ark:/12148/bpt6k6535614w.image.langFR.r=bidon

dufam, ze si si ju kupil, pusku korunneho princa iranskeho, ten skvost a nadstandardný kus nie pre proletárov, len pre skutocnych fajnsmekrov

puska.jpg puska.jpg
Obrázok používateľa fero007
Offline

..lepšie ??

p9280537.jpg p9280537.jpg
Obrázok používateľa benjo
Offline

kedze kazda cast toho erbu ma svoj vyznam da sa vystopovat aspon nieco... podla koruny ( so styrmi gulockami a tromi pasmi ) by mohlo ist o barona zo spanielska  http://en.wikipedia.org/wiki/Crown_(heraldry)

Obrázok používateľa fero007
Offline

je to na lučíku brokovnice typu lefaucheux  z druhej polov 19 storočia

je to výrobok St ETIENNE ale znak mal by byť  podľa storie dar nejakého orientálca nejakému europanovi cca 1924 1925 .......preto pátram , že kto by to mohol byť .

Ak Iran ..  Persia  nejaké zvieratá a kvety majú 

Dynastie Pahlaví  maju dvoch levov
Mohammad Reza Pahlavi dvoch ftáíkov
Ahmed Shah z Qajar dinastie ??

 

ide aj v rámci bežných pušiek z rokov 
1856 -1899  práca Pierre   FERRIER 72 FBG ST HONORE PARIS
systeme de demontage P BOITARD

nadstandardný kus nie pre proletárov.

Zároveň ak je aj story nepravdivé, nepredpokladám, že by si dal niekto prácu na výrobu zláteného erbu na loveckú pušku...akúsim lepšie foto za svetla

Obrázok používateľa benjo
Offline

fero...a co je to vlastne za predmet co si nam sem z casti odfotil?

 

ako napisal sasha...v stredu toho stitu sa da vidiet cokolvek..jednak fotka je trosku rozmazana a jednak je to zosuchane a mozno tam uz nejaka ta supinka aj chyba. teoreticky lepsie foto by pomohlo. vpravo hore a vlavo dole je nejake zviera veru...mozno tiger...skor stojaci lev..mozno vlk

Obrázok používateľa Sasha
Offline

Dr fero007, možno ťa udiví, že snáď len s výnimkou Japonska, neexistuje v zemiach "orientu", teda od Turecka na východ, žiadná mestská, komunálna či regionálna heraldika a vexilológia. Pritom by som súhlasil s tým, že ten v tvojom poste dopodrobna opisaný a obrázkami vyšperkovaný predmet vyrobili niekde v "oriente", teda od Maďarska na juh. Prečo? Pretože ten obrazec "v dvoch zlatých farbách v strede asi striebro" sa má k heraldike ako trabant k autu. "Orientálci" sa nikdy ani nesnažili v tomto smere napodobniť západnú Európu a vízie, napr. erbu tureckého sultána, vznikli iba v hlavách európskych mudrcov.

 

p.s. V strede vidím dvojsťažník na rozbúrenom mori...

__________________

Každý dobrý skutok sa dočká zaslúženého trestu.

18. storočie 18. storočie

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.