Železnice podporujú umenie a kultúrny turizmus

8 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa uskalienka
Offline
Železnice podporujú umenie a kultúrny turizmus

Vlakom na Skalické dni s 25 percentnou zľavou

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Zľavu na cestovnom 25 percent ponúka Železničná spoločnosť Slovensko návštevníkom festivalu Skalických dní, ktoré budú od piatka 11. do nedele 13. septembra. Zľavu môže využiť každý cestujúci, ktorý si kúpi spiatočný cestovný lístok odkiaľkoľvek na Slovensku do Skalice. Cestujúci si nechá cestovný lístok potvrdiť organizátorom o účasti na podujatí a pri spiatočnej ceste si takto uplatní zľavu 25 percent. Cestovné lístky s uvedenou ponukou je možné zakúpiť v predpredaji v pokladniciach ZSSK. Zľava platí v 1. alebo 2. vozňovej triede vlakov všetkých kategórií v rámci vnútroštátnej prepravy. Pri ceste povinne miestenkovým vlakom si treba kúpiť aj miestenku. Miestenky, lôžkové a ležadlové lístky sa platia v plnej výške. Spiatočnú cestu je potrebné ukončiť do polnoci v pondelok 14. septembra 2009.

Cestovné lístky je možné označiť v piatok 11. septembra v turisticko-informačnej kancelárii v Skalici na Námestí slobody od 8:00 do 18:00, v sobotu 12. septembra vo vstupnej pokladnici na Potočnej ulici od 8:00 do 24:00 a v nedeľu 13. septembra vo vstupnej pokladnici na Potočnej ulici od 8:00 do 17:00.

Informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Miloš Čikovský

__________________

Kto celým srdcom miluje svoj národ (seba), nemá ani zrnko nenávisti k iným národom (ľuďom).

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

 

Vlakom do múzeí a galérií - apríl 2011

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky v spolupráci s Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky a Železničnou spoločnosťou Slovensko, a. s. pripravilo v termíne od 02. do 19. apríla 2011 jednodňovú ponuku  na zvýhodnenú prepravu vlakom (tam a späť) pre žiakov základných škôl a žiakov 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií v SR spojenú s návštevou múzeí a galérií patriacich do zriaďovacej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR. Čítať viac

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Skupina Čechomor bude koncertovať na železničných staniciach
Od 24. augusta do 1. septembra sa predstaví v Banskej Bystrici, Ružomberku, Humennom, Košiciach a Bratislave.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) - Česká hudobná skupina Čechomor absolvuje koncom leta netradičné turné po Slovensku. V rámci Viamont DSP Train Tour 2010 sa predstaví na železničných staniciach v piatich slovenských mestách. Turné odštartuje 24. augusta vystúpením v Banskej Bystrici, následne sa ukáže v Ružomberku, Humennom, Košiciach a napokon 1. septembra v Bratislave. Na prvých troch koncertoch jej spoločnosť bude robiť prešovská skupina Heľenine oči. V Košiciach a Bratislave sa k týmto dvom formáciám pridá aj ľudové zoskupenie Drišľak z Vranova nad Topľou. Vstupenky na koncerty stoja v predpredaji 8 eur, na mieste sa bude dať lístok zadovážiť za 10 eur.

Zatiaľ posledným albumom skupiny Čechomor je nahrávka Písně z hradů a zámků, ktorý kapela pokrstila 17. júna v Remízku. Čisto pesničkový album ide v stopách úspešnej trilógie Pověsti hradů a zámků (Moravy, Česka a Slezska), kde sa pesničky kombinovali s hovoreným slovom. Nový album pokrstil známy filmový producent a režisér Václav Marhoul.

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Skupina Čechomor bude koncertovať na železničných staniciach

BRATISLAVA 11. augusta (SITA) - Česká hudobná skupina Čechomor absolvuje koncom leta netradičné turné po Slovensku. V rámci Viamont DSP Train Tour 2010 sa predstaví na železničných staniciach v piatich slovenských mestách. Turné odštartuje 24. augusta vystúpením v Banskej Bystrici, následne sa ukáže v Ružomberku, Humennom, Košiciach a napokon 1. septembra v Bratislave. Na koncertoch jej spoločnosť bude robiť prešovská skupina Heľenine oči. V Košiciach a Bratislave sa k týmto dvom formáciám pridá aj ľudové zoskupenie Drišľak z Vranova nad Topľou.

Vlakové turné nie je pre skupinu Čechomor žiadnou novinkou. Už v roku 2006 absolvovali svoju prvú železničnú šnúru nazvanú Vlak Tour po Českej republike. Zaujímavosťou je, že skupina pritom využíva svoju vlastnú lokomotívu s názvom Čechomor a celé turné absolvuje doslova vo vlaku. "Vo vlaku sa presúvame na každý koncert, spíme v ňom aj sa stravujeme, po príchode na miesto koncertu jednoducho priamo na nákladnom vozni postavíme kryté pódium," uviedol člen skupiny Karel Holas. Pre koncerty musel byť dokonca upravený železničný grafikon, samozrejmosťou sú výluky na niektorých koľajach železničných staníc. Samotné koncerty sa budú konať v jednotlivých mestách priamo v nákladnej časti železničnej stanice, vlaková stanica teda nebude uzavretá. "Turné sa síce uskutoční za plnej železničnej prevádzky, prechádzajúce vlaky v okolí koncertu však koncert určite nerušia - práve naopak, len dotvárajú jedinečný zážitok z tohto turné. Samozrejmosťou je ohradenie priestoru koncertu a dohľad bezpečnostnej služby, aby sme dodržali požadovanú bezpečnosť na nie veľmi tradičnom mieste koncertu,“ uviedol zástupca usporiadateľskej agentúry Dušan Drobný. Vstupenky na koncerty stoja v predpredaji 8 eur, na mieste sa bude dať lístok zadovážiť za 10 eur.

Zatiaľ posledným albumom skupiny Čechomor je nahrávka Písně z hradů a zámků, ktorý kapela pokrstila 17. júna v Remízku. Čisto pesničkový album ide v stopách úspešnej trilógie Pověsti hradů a zámků (Moravy, Česka a Slezska), kde sa pesničky kombinovali s hovoreným slovom. Nový album pokrstil známy filmový producent a režisér Václav Marhoul.

Prehľad Čechomor Viamont DSP Train Tour 2010:
24. 8. 2010, 20:00 - Banská Bystrica / Železničná stanica
26. 8. 2010, 20:00 - Ružomberok / Železničná stanica
28. 8. 2010, 20:00 - Humenné / Železničná stanica
30. 8. 2010, 19:00 - Košice / Palackého ulica
1. 9. 2010, 17:00 - Bratislava / Filiálka

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Školáci môžu cestovať vlakom do múzeí a galérií lacnejšie
Cena za prepravu jedného dieťaťa je 0,16 až 0,17 eura za každých začatých 50 kilometrov. Sprievodná osoba má lístok zdarma.

BRATISLAVA 2. októbra (SITA) - Žiaci základných škôl a študenti prvého až štvrtého ročníka osemročných gymnázií môžu od utorka 5. októbra do soboty 23. októbra zvýhodnene cestovať do múzeí a galérií v správe Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) im ponúka zľavu, ak si kúpia spiatočný lístok na expresné vlaky (Ex), rýchliky (R), zrýchlené vlaky (Zr) a osobné vlaky (Os). Minimálny počet žiakov v skupine je desať, pričom jeden dospelý je vedúci skupiny. Cena za prepravu jedného dieťaťa je 0,16 až 0,17 eura za každých začatých 50 kilometrov. Na každú ďalšiu skupinu desiatich žiakov (aj neúplnú) má nárok na bezplatnú prepravu jeden dospelý sprievodca. Spiatočný lístok platí len jeden deň, školáci sa teda musia vrátiť domov v ten istý deň, kedy sa vybrali do múzea. Ponuku nie je možné využiť v pondelok, piatok a nedeľu.

Na uplatnenie zľavy by mali mať školy písomné potvrdenie svojej návštevy na konkrétny dátum od múzea, ktoré sa chystajú navštíviť. Zoznam múzeí v gescii ministerstva kultúry je dostupný na stránke www.slovakrail.sk. Okrem potvrdenia návštevy musí mať sprievodná osoba skupiny žiakov pri sebe aj ich menný zoznam s pečiatkou školy. Formulárom sa skupina preukáže pri kúpe lístkov i kontrole sprievodcom vo vlaku. Pri návšteve múzea alebo galérie si treba nechať potvrdiť aj formulár na cestu späť. Ak chce škola poslať do múzea viac ako 25-člennú skupinu žiakov, z kapacitných dôvodov by si mala prepravu zarezervovať dva dni pred plánovanou cestou, a to na adrese muzeum@slovakrail.sk. Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom môžu cestujúci získať na čísle Kontaktného centra 18 188, v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk, informoval hovorca ZSSK Miloš Čikovský.

Podľa informácií hovorkyne ministerstva kultúry a cestovného ruchu Evy Chudinovej sa tento rok počas jarnej časti podujatia Vlakom do múzeí a galérií zúčastnilo vyše 2060 žiakov, ktorí navštívili 13 múzeí a galérii. V októbri budú iste lákadlami Galéria prezidentských lietadiel v Slovenskom múzeu letectva v Košiciach, expozície SNM Bojnického zámku, Etnografické múzeum SNM s prezentáciou tradičnej slovenskej kultúry v Martine či v Banskej Bystrici Múzeum SNP spolu s putovnou a unikátnou výstavou o vklade slovenských vedcov do jadrového výskumu CERN. V Bratislave chce zaujať výstava hračiek Hračky našej Katky, výstava Štefánik a Tahiti v SNM alebo výstava Zlatý vek holandskej grafiky Od Goltzia po Rembrandta v SNG.

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Na francúzsky impresionizmus vo Viedni so zľavou

BRATISLAVA 8. septembra - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) a Rakúske spolkové železnice (ÖBB) v spolupráci s viedenskou galériou Albertina ponúkajú cestujúcim zľavu na vstupnom 2,50 eur. Ponuka platí od 11. septembra tohto roka do 10. januára budúceho roka pre cestujúcich, ktorí predložia v pokladnici galérie Albertina cestovný lístok z ktorejkoľvek stanice alebo zastávky zo Slovenska do Viedne. Vstupné, ktoré je bežne 9,50 eura ich tak vyjde na 7,00 eur.

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získajú občania na čísle Kontaktného centra 18 188, v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Agentúru SITA informoval riaditeľ odboru komunikácie ZSSK Miloš Čikovský.

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Turisti, ktorí pricestujú vlakom, dostanú zľavy

TRNAVA/SKALICA 10. júla (SITA) – Tí, ktorí do Skalice pricestujú vlakom, môžu dostať 10-percentnú zľavu na sprievodcovské služby v pamiatkach i pri exkurziách do prírody, ktoré zabezpečuje Turistická informačná kancelária mesta. Ako agentúru SITA informovala Martina Šebelová z Oddelenia strategického rozvoja a marketingu Mestského úradu v Skalici, zľava vyplýva z tohtoročnej spolupráce mesta Skalica a Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK). Zvýhodnení sú tí, ktorí sú držiteľmi sieťových cestovných lístkov, železničných preukazov a cestovných lístkov s cieľovou stanicou Skalica alebo Holíč, pričom musia precestovať minimálnu vzdialenosť 40 kilometrov.

Cestujúci vlakom budú mať výhodnejšie aj pravidelné plavby po Baťovom kanáli, na prenájom motorových lodí a kanoe dostanú po predložení cestovného dokladu tiež 10-percentnú zľavu. Prístav v Skalici prevádzkuje Prvá plavebná spoločnosť, s.r.o, ktorá sa rovnako ako mesta Skalica dohodla so ZSSK o poskytnutí zliav výmenou za propagáciu. „Propagačné materiály kultúrnych a športových akcií mesta budú umiestnené vo vybraných tarifných bodoch Železničnej spoločnosti Slovensko a na ich internetovej stránke,“ uviedla Šebelová.

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Železnice žiakov lákajú do múzeí a galérií zľavami

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) - Železnice lákajú študentov a žiakov cestovať vlakom do múzeí a galérií so zľavami. Železničná spoločnosť Slovensko túto možnosť ponúkne od utorka 10. novembra do 28. novembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca spoločnosti Miloš Čikovský. Cestovať môžu žiaci základných škôl a študenti prvého až štvrtého ročníka osemročných gymnázií, uviedol Čikovský.

V skupine musí byť minimálne desať žiakov a jeden dospelý vedúci. Na každú ďalšiu skupinu detí má nárok na prepravu jeden dospelý sprievodca. V prípade záujmu o zľavy musia školy kontaktovať najskôr múzeum (galériu), dohodnúť si termín návštevy a vyplniť formulár, ktorý je zverejnený na stránke železníc. Škola sa formulárom preukáže pri nákupe cestovných dokladov.

Ponuku nie je možné využiť v pondelok, piatok a nedeľu. Spiatočné doklady platia jeden deň. Znamená to, že zvýhodnenú jazdu vlakom možno využiť len počas návštevy múzea (galérie). Podrobnosti o vlakových spojeniach možno získať na telefónnom čísle 18 188, v pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.