Zasypove prace klenieb

5 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Ondrej
Offline
Zasypove prace klenieb

Lamem si hlavu, aky je najvhodnejsi material na zasypanie klenieb v stresnej casti stareho mestianskeho domu. Klenby som predom ocistil, vyspravil trhliny, opravil tiahla, osadil elektro a vodo instalaciu. Moznosti: hlina, perlitbeton, ekostyrenbeton, makadam, liapor. Zvazujem nasledujuce faktory: cena, izolacne vlastnosti, ekologickost. Poradi niekto?

Zasypove prace klenieb
Obrázok používateľa harp
Offline

Po vrchol klenby zasypat sutinou so stavby na baze hornin a malt. Nie drevo ci iny organicky material!. Potom podla toho co bude nad klenbou. Nad vrcholom klenby: 

- liapor

- penove sklo

- mineralna vlna

- konpne panely

- atd.

 

Pokial bude nad tym podlaha. Pozri si prispevky o tejto teme na Obnova.sk Je ich tu vyse hlavy.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa Rado z MT
Offline

Zmes hliny, vapna a piesku by som dal, pokiaľ by na zasyp šla ešte drevena podlaha. Najekologickejšie, najjednoduchšie a aj najlacnejšie je použitie hliny. Hlina a moderna doba vôbec niesu v rozpore, práve naopak, hlina začína byť opätovne objavovaná ako unikátny nielen stavebný materiál. Tak ako flakón od parfumu nenosíme na krku, aby každý videl, že mám Chanell no.5, tak predsa dom nieje priesvitný a nik neuvidí, že v zásype klenby máš hlinu. Podstatné sú jej vlastnosti a pre teba to, že spĺňa všetko, čo potrebuješ. Len nieje "značková"...

__________________

Blatnický hrad - malá perlička Veľkej Fatry v srdci Turca

 

 

Obrázok používateľa Ondrej
Offline

Ten predpklad nie je velmi spravny. Obvykle sa tam davalo, co bolo zadarmo. Cize stavebny odpad. Urcite nie zmes, alebo kombinacia hliny, vapna, piesku. Nemyslim si, zeby si to niekto mohol dovolit a navyse, v tej dobe nikto neriesil zateplenie, alebo odvodnenie, ci uz murov, alebo podlah. Dnes je vsak moderna doba. Ńa strane druhej, ani ja nie som barbar a k betonu mam prirodzeny odstup. Nie jeden kubik som z domu odstranil a stavebny nasyp na klenbach nahradil kamennym podlozim. Jednalo sa vsak o pivnicne priestory, alebo priestory na prizemi. Odstranil som si tym zavlhnute casti domu. A teda domu som tym dovolil dychat. Momentalne riesim poschodie a kamenny nasyp mi pride ako neprirodzena a zbytocna zataz domu. Samozrejme, zohladnujem aj zateplenie. Preto tie uvahy, aky material pouzit na zasyp. Hladam vsak nieco uslachtilejsie, ako je hlina. Zijem v 21 storoci a v pribytku slamenno hlineneho domu by som sa necitil komfortne. Aj ked aj to moze mat svoje caro.  

Obrázok používateľa Rado z MT
Offline

Ahoj. Ja som nie moc kamarát s betónom a materiálmy, ktoré majú betón ako príponu. Starý meštiansky dom mal isto nejaký zásyp, dal by som tam späť to, čo tam bolo. A predpokladám, že to bola hlina. Je lacná, ekologická a má dobré izolačné vlastnosti. Ešte je asi aj podstatné, či v podkrový domu na tých zásypoch bude podlažie, alebo nie. Dal by som tam suchú zmes hliny a piesku, pomer si netrúfnem odhadnúť. Stovky rokov sa to takto používalo, nevymýšľal by som už raz vymyslené a odskúšané.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.