Záchrana hradov v žilinskom kraji

12 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa chobot
Offline
Záchrana hradov v žilinskom kraji

Žilinský samosprávny kraj organizuje informačný seminár na tému ZÁCHRANA HRADOV NA ÚZEMÍ ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA, ktorého zámerom je oživiť a podporiť aktivity organizácií i jednotlivcov smerujúce k obnove alebo záchrane kultúrnych pamiatok v kraji. Seminár sa uskutoční dňa 23.3.2009 od 10.00 hod. na Úrade ŽSK v Žiline, v prílohe Vám zasielame pozvánku.
Prosíme o potvrdenie účasti a počtu účastníkov na e-mailovej adrese: kultura@zask.sk alebo tefonicky na čísle: 041 5032 353 do 20.3.2009. Účasť na seminári je bezplatná.

Obrázok používateľa harp
Offline

Nechcem provokovat, ale ved to je dnes. Keby som to bol vedel neodchadzal by som z MT do BS. Tak sa mi zda ze ZSK chce aby na konferenciu nikto neprisiel.

No uvidim, mozno to otocim hore na sever.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa dag0n
Offline

Škoda mohlo to tu byť vyvesené aspoň niekoľko dni dopredu.Zaujímalo by ma či sa tam bude spomínať niečo ohľadom Hričova,Súľova,alebo Star.hradu.Ak hej tak tu potom dajte vedieť čo a ako.Dik :)

Obrázok používateľa Skalan
Offline

Veru veru skoda, zucastnili by sme sa aj my. Ale mozno skutocne nemali zaujem aby niekto prisiel :(

Obrázok používateľa chobot
Offline

Článok1

Oravský hrad porazil v návštevnosti Bojnický zámok. Vďaka Poliakom

ŽILINA. Oravský hrad sa stal v minulom roku najnavštevovanejším slovenským hradom. Podľa predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára ho navštívilo 210 000 ľudí. Povedal to pri príležitosti dnešného seminára Záchrana hradov na území ŽSK, ktorý sa konal v Žiline.

Celý článok na tejto adrese :
http://zilina.sme.sk/c/4361464/oravsky-hrad-porazil-v-navstevnosti-bojni...

Článok2

Úvodná stránka ~ Ekonomika Slovensko ~ ŽILINA:

ŽILINA: Na záchranu hradov môžu združenia získať ročne do 6 600 eur

ŽILINA 23. marca (SITA) - Na záchranu hradov môžu získať občianske združenia z grantov Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) ročne do približne 6 600 eur. "To je naša podpora a teraz chceme, aby sa do toho zapojili obce, mestá a iní donori, ktorí, som presvedčený, majú rovnako záujem zachovať toto dedičstvo. Čo sa týka prostriedkov z EÚ, tam už je to obmedzené z hľadiska záchrany, ale z hľadiska napríklad kultúrnych aktivít, tak je tam možné žiadať," konštatoval na dnešnom seminári o záchrane hradov na území Žilinského kraja predseda ŽSK Juraj Blanár. V grantovej schéme na kultúru má ŽSK alokovaných takmer stotisíc eur, ďalšie financie sú k dispozícii v grantovej schéme na podporu vidieka či cestovného ruchu. "Náš záujem je poskytnúť informácie občianskym združeniam, ktoré fungujú, a iniciovať vznik občianskych združení, ktoré budú na tých hradoch, kde ešte neexistujú. Dať im právne poradenstvo, dať im poradenstvo z hľadiska pamiatkovej ochrany, legislatívy a vytvoriť im priestor žiadať finančné prostriedky cez rôzne grantové schémy, ktoré už ŽSK dnes má," uviedol Blanár.

Celý článok tu na tejto adrese : http://www.financnik.sk/financie.php?did=54&messagefr=KRIZA&messageid=34...

Obrázok používateľa skuuty
Offline

mozno tato tema sa mala volat vtip dna :)

Obrázok používateľa Yvet
Offline

Pre dagOn:
Myslím,že z Hričova tam bola starostka,či bol niekto zo Súľova neviem. Viac by asi vedel Chobi.
Zo združení , ktoré robia a sú u "nás" v Zachráňme hrady, tam boli zástupcovia z Lietavy, Dubovej, Sklabine a moja "maličkosť" za Blatnicu.
Okrem nás a prednášajúcich tam boli zástupcovia z hradov spadajúcich do správy ŽSK , zástupca RRA z Čadce, Ing.R.Dobiš z LESY SR Banská Bystrica a ostatných som nepoznala.

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Pre mňa je osobne dôležitý iba ing. Dobiš, zaujíma ma čo tam hovoril. Dá sa nejak pretlmočiť, čo tam vravel, je už z ich hľadiska posun s vysporiadaním hradov, alebo nič nové, to jest odpredaj, za pre združenia nie príliš jednoduché sumy?

Obrázok používateľa Yvet
Offline

Ing.Dobišovi bola zaslaná pozvánka tak prišiel - aj "vyzbrojený " materiálmi pre prípadné dotazy, ale nebol prednášajúci, ani ho nikto z prednášajúcich neoslovil .
Po seminári som s ním prediskutovala " kroky" ohľadom doriešenia vlastníckych vzťahov na polovici Blatnice a dúfam, že sa v tomto konečne posunieme vpred.Čo sa týka odpredaja hradov, zatiaľ nieje iná cesta, ako tá, ktorú poznáme.
Či pred mojim príchodom ( ako vždy a všade prišla som o minútu desať) s ním niekto z prítomných odborníkov, či laikov niečo "riešil" to neviem.

Obrázok používateľa chobot
Offline

Rportáž STV

http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/video.html?video=41875

Obrázok používateľa strombus72
Offline

................rozmyslam ako neurazit a,..nemlcat. Vrozpore zo vsetkymi "peknymi a profesionalnymi " odporucaniami, by som odporucil slovenskej sirokej pospolitosti trosku "pobruzdat" po ceskych strankach- co a ako sa deje tam! Je tu viac kecov ako co sa nema robit(lebo dochadza "k nenavratnym skodam") ako by sa niekto vyjadril v smere: robte nieco uz vcera bolo neskoro. Stale hladam nove stranky a navstevujem tie co poznam, a verte mi, inde menej kecaju a viac robia! i dnes ma jedna ceska stranka presvedcila, ze v Cesku aj napriek prezentacii pamiatkarov z ciech na konferencii v Nitre to "frciii" predsa len kapku inak. A je tam vydno vysledky. Na mnohych, mnohych hradoch! Ta opatrnost ktora tu vladne mi pride fakt nemiestna. Radsej nech sa pamiatky pokojne a autenticky rozpadnu, sak sa potom najde nejaka financna group, ktora tam postavy nejaky hotel.... A s pozehnanim pamiatkarov a archeologov, aby som nezabudol.

Obrázok používateľa strombus72
Offline

Aby som to upresnil: to bolo urcene pamiatkarom a ostatnym zainteresovanym uradnikom. Trpia zhubnou chorobou "cloveka s peciatkou"
a vsetkym slusnym ludom davaju najavo svoju dolezitost. Ked vsak natrafia na bohateho a vplyvneho cloveka a hrozi skutocny stret zaujmov, tak sa zmenia na " servilne maciatko ,ktore sa poslusne smaichluje okolo svojho "panicka""! Navyse mam dlhodoby pocit ze ich aktivity okolo hradov poriadne otravuju a nutia o niecom rozhodovat, pricom najjednoduchsie by bolo dat vsetkemu(a hlavne im), svaty pokoj.! A vsetku svoju "neccinost" lahko ospravedlnia ....

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.