Vyspravky vapennou maltou- ako?

14 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa apple
Offline
Vyspravky vapennou maltou- ako?

Vyzera to tak, ze zajtra budem musiet urobit nejake vyspravky po elektrikaroch zvonku domu, aby tam v zime na odkryte tehly nenafukalo snehu a dazda.Murarov niet v dosahu. Ryha je tak do 4 cm, mozno mi bude stacit jeden furik. Mam hasene vapno, piesok, vodu aj sutinu. Aky pomer vapno piesok mam dat? Ale co je dolezitejsie a neviem, je, ci rovno na tie kable hodit omietku, alebo tam musi najprv nejaky spric? Ak ano, aky? Uf uf. DakujemVyzera to tak, ze zajtra budem musiet urobit nejake vyspravky po elektrikaroch zvonku domu, aby tam v zime na odkryte tehly nenafukalo snehu a dazda.Murarov niet v dosahu.

Ryha je tak do 4 cm, mozno mi bude stacit jeden furik.

Mam hasene vapno, piesok, vodu aj sutinu. Aky pomer vapno piesok mam dat? Ale co je dolezitejsie a neviem, je, ci rovno na tie kable hodit omietku, alebo tam musi najprv nejaky spric? Ak ano, aky? Uf uf.

Dakujem

Vyspravky vapennou maltou- ako?
Obrázok používateľa jan.svaral
Offline

Dobrý technik pozná,alebo má snahu poznávať ,,filozófiu,,zloženia aj omietok a potom vie aj šetriť peniažky do svojho vrecka.I ja pracujem s rôznymi aj komerčnými materiálmi,ale tiež mám snahu i kolegom odborne poradiť /bezplatne/ tak, aby finančne a dobre  zvládli jednotlivé akcie.


Stíham 20% realizačných prác,takže reklamu / ? / si robiť nepotrebujem.Kľudne vymažte moje príspevky,veď väčšina reštaurátorov ma pozná.Aj tí v B.Štavnici.


Ešte pre úplnosť.Som asolvent SPŠCH v B.Š.a tiež som inž.silikátovej chémie a pracujem vo výskume stav.materiálov, takže aj ja mám svoje skúsenosti.Možno s iného uhla. / J.Š. /


 

Obrázok používateľa harp
Offline

Chapem

Ale... treba pripravovat omietky tak aby s nimi vedel robit kazdy. Prikladom su hotove zmasy. Aditiva ulahcuju pouzivanie zhorsuju vsak ine dolezitejsie vlasnosti.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa jan.svaral
Offline

Veľmi rád by som o omietkach písal,žiaľ v tomto období mám problém s časom.Keď sa naakumuluje viac praktických otázok ,odpoviem veľmi rád,pretože omietky ako všetci vieme,je široký rozsah vlasností. 


K predošlému komentáru:Súhlasím. Dobre pripravená a správne aplikovaná omietka pre ten ktorý prípad ,nemá popraskať,ale...


 

Obrázok používateľa harp
Offline

Dovolt emi modifikovat vase tvrdenie a zaroven si toto zmenene adoptovat.

Dobre vymiešaná a aplikovana ktorákoľvek omietka, odstráni výskyt trhlín aj bez PP vlákien.

 

 

 

Obrázok používateľa jan.svaral
Offline

 


Dobre vymiešaná ktorákoľvek omietka, resp poter,betón s PP vláknami ,odstráni alebo zníži výskyt trhlín.Informujte sa otázkami. / J.Š. /


 


P.: S dobrou náladou na večné časy

Obrázok používateľa harp
Offline

Prasklinkam sa da zamedzit tak ze nahadzujes vo vrstve max. 2cm. Alebo drazku premururjes ulomkami namocenej tehly alebo kamena.

Obrázok používateľa apple
Offline

Takze, chlapci, dobre ste poradili, dobre som porobila. Malta pekne drzi aj po roku. Semtam jemna povrchova prasklinka, ale fakt len niekde. Na malom kusku som skusila aj s hlinou , co mi neostalo malty, aj to pekne drzi. Tesim sa z toho, zajtra  skusim zas nieco porobit.

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Pomer vápno, piesok 1 : 3, špric netreba, stačí ryhu navlhčiť.

Obrázok používateľa apple
Offline

Mozem brat aj z tej vapennej vody na riedenie z haseneho vapna, alebo len to huste zo spodu? :oops: :oops:

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Ten pomer sa viaže k tomu hustému, ak máš tej vápennej vody dosť, môžeš ju dať aj do malty, ale radšej by som ňou navlhčil ryhu, ale ozaj iba vodou (vápennou).

Obrázok používateľa apple
Offline

Tak som to aj myslela, vapennu vodu iba namiesto vody na riedenie.Mam jej plny sud, tak preto.Miesanie malty mam v ruke od narodenia :lol: , len uz si nepamatam, kolko coho.

Obrázok používateľa rotor
Offline

neviem, je, ci rovno na tie kable hodit omietku, alebo tam musi najprv nejaky spric? Ak ano, aky? Uf uf.
Dakujem

Omietku nehádzať ale zatláčať hustejšiu maltu do ryhy, najlepšie kovovým hladítkom. nechať zatvrdnúť a redšou maltou zahladiť. No a potom filcovým hladítkom "zapucovať".

Obrázok používateľa apple
Offline

No uz je nahodene, slo to fajn, len malta bola trochu redsia- do piesku naprsalo :? ani som neriedila. Tak som so sebou spokojna,dufam, ze vydrzi.

Voľby prehliadania komentárov

.

Vápno

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.