Výroba tiahla

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Juro
Offline
Výroba tiahla

Poznáte niekoho, kto vie zhotoviť tiahlá na stiahnutie klenby? V dome, ktoprý sme kúpili a opravujeme predchádzajúcemu majiteľovy tiahlá prekážali a tak ich odpálil autogénom :cry:. Zostali nám len kotvy zamurované v obvodových múroch. Požadovaná dĺžka jedného tiahla je cca. 6,5 m, celkovo potrebujeme 2x3 tiahlá (na stiahnutie v troch klenbových pásoch). Na jednej strane majú byť ukončené okom na kotvu, na druhej závitom.

Obrázok používateľa Juro
Offline

Pridávam ešte fotografie:

Obr. 1: Pohľad na interiér, v strednej časti je zvyšok šponovacej časti.

Obr. 2: Detail na šponovaci časť.

Obr. 3: Jedna kotva po vybratí zo steny aj so zvyškom tiahla.

Obr. 4: Detail uchytenia kotvy.

Obr. 5: Detail uchytenia kotvy.

Obrázok používateľa janko
Offline

štandardný postup pri zásahu do nosných konštrukcií budov je taký že sa daná záležitosť skonzultuje so statikom, ktorý dá doporučenie ako postupovať. Buď ako odborná konzultácia ak sa zistí že sa nejedná o vážny problém, alebo vypracuje odborný posudok či výpočet. Ak sa jedná o klenby tak tam by som si nedovolil improvizovať a určite by som nezobral zodpovednosť na seba. Tie ťiahla tam boli dané z nejakých dôvodov, ked ich niekto odrezal stavba sa mohla narušiť. Ďalšia vec je spôsob realizácie, osadenia ťiahel, ich poloha, spôsob predpínania, počet, parametre tiahel, to by som neriskoval iba tak bez skúseností.

Obrázok používateľa Juro
Offline

Ešte raz - tiahlá som neodstránil ja, tak som už objekt získal. Statik odporučil tiahlá obnoviť v pôvodnej podobe. Vyrobiť mi ich však nevyrobí, preto zháňam niekoho, kto to vie. Problémom je hlavne ich dĺžka.

Obrázok používateľa janko
Offline

Pokial viem so železom pracujú zámočníci. Firmy ktoré vyrábajú oceľové brány, zábradlia, markízy, rampy. Sú to také menšie až stredné firmičky. Nemyslím veľké firmy na oceľové haly alebo strešné väzníky pre ktorých by to bola malá zákazka. V každom regioné sú nejaké.

Obrázok používateľa sabatier
Offline

Dobry den, mame kovacsku dielnu a nie je problem vyrobu tiahel zrealizovat. ak by ste mali zaujem, ozvite sa na sabatier@azet.sk s konkretnejsimi informaciami (miesto realizacie, pocet tiahel, ich rozpatie...). Tesim sa na pripadnu spolupracu.

Obrázok používateľa Juro
Offline

Keď som u kováčov neuspel, obehol som miestne zámočnícke firmy. Už v prvej sa snažili byť veľmi ústretoví, akurát do mesiaca neboli schopní dať ani len cenovú ponuku. Druhá firma dodala tiahlá do dvoch týždňov, osadenie troch tiahiel nám trvalo nakoniec takmer celý deň.

Detail šponovania, na zábere šponovák ešte nie je dotiahnutý.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.