Vydute parkety

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Vydute parkety

Zdravim vas,
v nasej dielni do ktorej sme s aprave nastahovali mame celoplosne pokrytu podlahu malymi parketami (tusim bukove). Na niektorych miestach sa vplyvom zavlhania podlahy vyduli. Vydutie je na niektorom mieste 1cm az 7cm.

Ma z vas niekto skusenosti s niecim podobnym? Ako ste tento problem riesili?
Ja osobne nechcem parkety rozobrat a podlahu znovu zlozit nakolko tento povrh nebude pohladovy a uz je aj tak velmi poskodeny.

Zvazoval som kombinaciu zatazenia a prilepenia na nejaky epoxid. Tiez som zvazoval znovuprilepenie na horucu smolu, ale ta by sa tazko vstrekovala do dutiny.

Co vy na to?

Foto dodam coskoro.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa harp
Offline

Ako som slubil prikladam fotografiu.

Obrázok používateľa shamman
Offline

no harper ak budes chciet pridem ti to omrknut a pozrieme sa nato ak chces.

Obrázok používateľa andulka
Offline

Myslím, že ťa nepoteším, na starom byte nám parketár musel celú vydutú časť vybrať a vymeniť za nové, lebo vraj vyduté parkety sa už nedajú narovnať. Našťastie to bol necelý m2.

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Ťažko takto odpovedať, záleží od toho kde sú vyduté, ak pri krajoch, treba pozrieť, či netlačia na stenu a to ich vydúva, tam by možno stačilo kúsok pri stene odrezať, ak je to ale
vplyvom vlhkosti trvalo deformované, podľa mňa nemáš šancu s tým nič robiť, tak ako píše aj Andulka. Možno by stálo za zváženie vyduté plochy vyrezať, nahradiť nejakými staršími parketami, ale nie stromčekovou väzbou, záleží na rozsahu. Na to potom hodiť novú podlahu.

Obrázok používateľa harp
Offline

Od Shamana som dostal radu, ze mam skusit prezriet okraje parkiet a ak parkety tlacia na stenu skusit ich dookola obrezat asi 2-3cm. Potom vraj mam zatazit vydute parkety a podstreknut do nich nizkoroztaznu montaznu penu.

Uvidime ci sa to podari. Este stale je miesnost zalozena vecami ked sa uvolni zacnem na tom pracovat. Ta miesnost ma okolo 120m2 je mi luto tie parkety vyhodit, alebo vytrhat. A kedze ta podlaha bude podlahou v stukatersko-konzervatorsko-restauratorskej dielni nemusi byt prilis povabna, nech len sluzi.

Uvidime.

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Ja som riešil podobný problém, ale mal som šťastie, že parkety neboli ukladané do stromčeka. Aby som to zvýraznil použil som menšie parkety, dal ich naprieč, ale snažil som sa ich čo najviac zviazať v perodrážkach. Lepil som ich kvadrolepom, ktorý zostáva trvalo plastický, čiže nie sú lepené úplne natvrdo. Však uvidíš, čo to tvoje bude robiť.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.