Vychádzková palica

5 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Namaste
Offline
Vychádzková palica

Reagujem na článok http://www.obnova.sk/clanok/palica-palicka kam som dal aj komentár , ale v zápetí som si všimol že to je dosti starý článok a odpovede by som sa asi nedočkal ...tak takto ...

 

Zdravím , chcel by som vedieť ako sa na toto pozerá z hladiska zákonu , mám v držaní vychádzkovú palicu čo vo vnútri schovávava kord a okolo je obtočený bubienok , plne funkčný revolver na 6 nábojov , môžem s niečím takým ísť po ulici ( berme v ohlad že nemám žiaden preukaz ani nič ) , vlastniť to alebo predávať , darovať , proste akokolvek zachádzať ? Napríklad aj strielať v sebaobrane?

Vychádzková palica
Obrázok používateľa Sasha
Offline

audiutor, nič ti neušlo. Túto otázku som však očakával skôr od Namaste. Odpoveď je neľahká. Pokiaľ niekto takúto zbraň, v rozpore so zákonom, vlastní, musí počkať na najbližšiu zbrojnú amnestiu. Zbraň odovzdať a zároveň požiadať o udelenie výnimky. Predpokladom úspechu je znalecký posudok, v ktorom je zbraň klasifikované ako predmet múzejnej hodnoty.

Raz za uhorský trojrok sa ukryté palné zbrane objavujú na aukciách. O výnimku treba požiadať v predstihu a po jej udelení dražiť.

V žiadnom prípade neodporúčam pokúsiť sa legalizovať takúto protiprávne držanú zbraň žiadosťou o udelenie výnimky. Následky sú fatálne a trest vyšší, pretože ide o zakázanú zbraň.

__________________

Každý dobrý skutok sa dočká zaslúženého trestu.

Obrázok používateľa adiutor
Offline

Dobrý deň všetkým. Sasha mám otázku. Ako môže občan, držiteľ zbrojného preukazu skupiny F na zberateľské účely požiadať o výnimku na zakázanú zbraň, ktorú nesmie až do udelenia výnimky vlastniť? Ospravedlňujem sa pokiaľ mi niečo ušlo.

Obrázok používateľa Sasha
Offline

Na odpoveď netreba obrázky. Zo zberateľského hľadiska možno revolver v palici zaradiť medzi ukryté palné zbrane z ľadiska súčasnej legislatívy (nielen u nás) medzi zbrane kategórie A - zakázané zbrane (§ 4 ods.c zákona č. 190/2003 Z.z.), zbrane, ktoré majú vzhľad iného predmetu. Zbrane kategórie A je zakázané nadobudnúť do vlastníctva, držať alebo nosiť, pokiaľ... ministerstvo na základe písomnej žiadosti neudelí výnimku držiteľovi zbrojného preukazu skupiny F na zberateľské účely, v prípade, že možno zbraň považovť za predmet múzejnej hodnoty.

revolver v palici revolver v palici
Obrázok používateľa starozitnik?
Offline

...chybaju fotky...

__________________

.....lepšie s múdrym stratit ako s hlúpym nájst.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.