Všetky nové domy musia mať bunker

4 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Všetky nové domy musia mať bunker

BRATISLAVA. Ak bývate alebo budete bývať v stavbách, ktoré sa začali stavať až po septembri 2006, v prípade vojny by ste mali byť vo výhode. Pre stavby, ktoré sa rozbehnú až po tomto období, platí zvláštny predpis. Ministerstvo vnútra vyhláškou totiž určilo, že nové stavby, kde bude bývať viac ako 50 ľudí, musia mať plynotesné úkryty. Samozrejme, týka sa to aj nebytových stavieb.Rodinné domy by mali mať zas jednoduché svojpomocne vybudované úkryty so vzduchovodmi a zásobami vody.

Problém je však v tom, že stavebníci a projektanti o no­vých povinnostiach nevedia. Aspoň teda tí, ktorých sme oslovili.

Vyhláška pritom platí nielen pre oblasti, ktoré by v prípade nejakého konfliktu alebo veľkej priemyselnej havárie boli ohrozené, teda napríklad Bratislavy alebo okolia jadrovej elektrárne v Mochovciach. Vzťahuje sa aj pre novostavby na celom území Slovenska.

Zdroj: http://www.sme.sk/c/3716961/nove-domy-musia-mat-bunker.html

http://ekonomika.etrend.sk/125975/slovensko/ministerstvo-vnutra-nuti-sta...

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa harp
Offline

Titulok: Jaaanosik
Autor: martij

1- No co sa divite. Ved je to len ovela rafinovanejsi sposob ako ozbijat tych nenazranych kapitalistickych developerov - a ked zistim co to vlastne znamena tak si odskacu aj tuto urazku. Take skryte dodatocne zdanenie.
2 -Predsa ked sa "King of the loonies" stotoznuje s Janosikom a ako z hodnovernych pramenov vieme tento sa skryval v jaskyniach, tak len to posunul do modernej doby. Jaskyne su uz out of fashion teraz letia bunkre. A lud sa bude citit tak dobrodruzne.
3 - Vlada sa rozhodla dostavat Mochovce, mozno dalziu atomovecku na Vychode plus je mozne ze sa "kontrola" nad SPP vrati do vladnych ruk. Toto uz je dost aby bol narod pripraveny na nahodnu katasrofu ktora vyriesi problematiku deficitu Socialnej Poistovne.
4 - Neviem kto autorovi tohoto napadu dodava stuff ale jedna rada - kamo zmen dilera, tento sucasny ti tam pridava riadne svinstvo.

Obrázok používateľa janko
Offline

Teraz som mal klinta čo chcel zrušiť jestvujúci Co kryt. Nepochodil. Ledaže by bol v totalne zlom tech stave a v blízkosti by bol iný náhradný kapacitne dostačujúci aj pre občanov v jeho budove. Avšak vlastník CO krytu môže daný priestor využívať na iný účel ale do nepametám presn ecca 12hodín po upovedomení, vyhlásení poplachu ho musí vypratať. Môže ho používať na sklad, bar, reštauráciu, rokovaciu miestnosť, čokoľvek čo nie je v konflikte s predpismi na požiadavky pre daný druh prevádzky. Pričom každý druhý rok si musí dať vypracovať posudok o tech stave daného krytu, čo je relatívne nemalá položka, už si nepametám kolko či viac ako20tis. Ale ide aj o zariadenie a životnosť technických zariadení, vybavenia. A to všetko musí niekto zabezpečovať a to sú firmy ktoré certifikuje ministerstvo, resp. nikto bude gener dodávateľ, či výrobca, nejaký predajcovia budú už len obalom. Niekto mal dobrý podnikateľský plán. Ale čo potom jedna miestnosť na kompóty naviac už nehrá rolu.

Obrázok používateľa tomboy
Offline

áno o tejto slávnej vyhláške som sa dozvedel nedávno, tak som si ju vyhľadal v zbierke... no teda poviem Vám taký plátok nezmyslov som už dlho nečítal... definície sú tak obsiahlo definujúce, že strach... vobec z nej nie sú všetky záležitosti jasné...
chápem že určitá ochrana obyvateľstva by mala fungovať, povedzme si ale popravde kdo z Vás vie kde v okolí je nejaký kryt?!
čo z toho keď štát donúti developera vybudovať nejaký kryt, keď o ňom v okolí nikdo nebude vedieť...
skutočne sa prebral nejaký dodávatel takýchto zariadení spravil dobré lobby a má na podklade zákona zakázok alehujáááá

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.