Villa rustica pri Dúbravke

2 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa palo
Offline
Villa rustica pri Dúbravke

... čo je trestuhodnejšie nechať rozpadať kultúrnu pamiatku
napr: Villa Rustica Dúbravka /onoho času bol nad kúpelom provizórny prístrešok a bol ohradený/

Pri archeologickom nálezisku sa má stavať

Oblasť známu archeologickými nálezmi čaká možno výstavba. V stredu je verejné prerokovanie urbanistickej štúdie.

Lokalita známa predovšetkým pre svoje archeologické nálezy a národnú kultúrnu pamiatku Villu rustica je dnes zarastená a zanedbaná. Chýbajú tu aj turistické značky, ktoré by navádzali pri prechode z jednej mestskej časti do druhej. Osadenie informačnej tabule pri Ville rustica, pri významných pozostatkoch rímskej usadlosti, iniciovali aktivisti Andrej Popovič a Dagmar Palovičová.

Samospráva tu plánuje rozsiahlu výstavbu. Urbanistická štúdia, ktorej zadanie dúbravskí poslanci prijali už vo februári, rieši plochu asi 100 hektárov.

Dúbravčania môžu zajtra prísť diskutovať o plánovanej zástavbe ďalšej zelenej plochy. Urbanizovať sa má doteraz prevažne záhradkárska lokalita v blízkosti areálu Technické sklo medzi Dúbravkou a Devínskou Novou Vsou. Verejné prerokovanie sa má začať o 17.00 v zasadačke miestneho úradu na Žatevnej ulici.

11. 5. 2010, Lucia Tkáčiková

Čítajte viac: TU.

Obrázok používateľa sana mens
Offline

Momentálny stav tejto pamiatky je naozaj neutešiteĺný. Zatiaľ čo v susedných krajinách by to aspoň oplotili a v čechách by z toho "byla atrakce",u nás to kludne necháme rozpadnúť a na jednej veľmi výjznamnej lokalite postavíme
sídlisko. Developeri dnes majú problémi s predajom bytov takže možno úspešne predpokladať že sa na tom asi niekto nabalí. Jediné čo považujem za úspech je že sa urobí archeologický výzkum, Avšak zase sú tu otázniky či aj tento nebude trošku zmanipulovaný.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.