spodná voda

5 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa marian porada
Offline
spodná voda

Zdravím všetkých stavbárov
Má niekto nejakú skúsenosť s vlhkosťou v murive, vysokou hladinou spodnej vody, alebo s magnetokinetickým vysušovaním?... Pred vianocami som dotiahol štuk v jednej izbe a vymaľoval steny. Následne na to sme ju po pár dňoch začali obývať. Problém je hlavne teraz pri týchto mrazoch: severná stena a západné rohy začali vlhnúť, nie veľa ale intenzívne. Večer ich vysuším a ráno sú vlhké. Základy západnej steny som izoloval nopovou fóliou, ale zrejme to moc nepomohlo. Severná stena je na tom horšie. Celý deň tam slnko nezasvieti a vietor tam tiež nemá veľkú šancu lebo sused má dosť blízko nasadené stromy. Rozmýšľal som aj o tej fólii, ale nieje tam moc prístup. Ďalší fakt je to, že pivnica je v strede domu a izolovať ju z vonkajšej strany je prakticky nemožné. Vykopal som v nej šachtu na čerpanie spodnej vody a za pár dní bola plná a stále je, z čoho usudzujem, že spodná voda je dosť vysoko.Čo s tým? Napadlo ma to vysušovanie aj keď neviem, či je to zrovna najšťastnejšie riešenie, alebo nalepiť nejakú izoláciu do určitej výšky steny a základov z vonkajšej strany .

Obrázok používateľa rastooo
Offline

Ak nalepíš foliu na stenu,vlhosť vystupi nad nu.To isté urobí sanačná omietka.Stena sa musí vetrať.Nie je možné odviesť spodnu vodu mimo objektu?Hoci aj čerpadlom z jímky.ktoru si vyhlbil.My to riešime ponorným čerpadlom.Ked voda zaplní jímku do určitej výšky,čerpadlo ju vytiahne a odvedie do potoka.Pomože to určite,aj ked to nie je ideálne riešenie.Pod dlážku budeme do pieskového zásypu dávať drenáž a vyvedieme ju cez mury von.

Obrázok používateľa marian porada
Offline

Spodná voda je tu dosť vysoko a dom je pod miernym svahom, takže to čerpadlo by išlo viac - menej stále. Z toho, čo počúvam, je väčšina dediny postavená na močaristej pôde. Zauímavé je to, že mi to robí len na severnej stene a západných rohoch. Rozmýšľal som nad zateplením severnej a možno aj západnej steny. Keď som to sekal, tehly boli suché... možno je jej len zima a z vonkajšej strany je slabá cirkulácia vzduchu a tak sa to tam kondenzuje v miestach, kde je tepelný most a možno potrebuje len čas a teplo, lebo po záplavách, vlhkom lete a posledných zimných úpravách tam bolo vody viac než dosť. Čas ukáže čo s tým, keďže momentálne aj tak nemáme prostriedky na väčšie zásahy do domu.

Obrázok používateľa steve
Offline

Uvazoval si nad vlhkostou v miestnosti a teplotou steny, je dost mozne ze tam vzniká rosný bod. Ak je murivo suché, moze to byt vlhkost z miestnosti, ako v nasich panelakoch.

Obrázok používateľa marian porada
Offline

Uvažujem nad ňou čím ďalej tým viac, keďže do teraz to nebolo až také brutálne (kým sme tú nezačali obývať). Možno by pomohlo zateplenie steny, keďže je dosť studená.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.