Psia búda

9 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa VikThor
Offline
Psia búda

Zdravím, chystám sa zhotoviť búdu pre psa, no s prácou s drevom nemám žiadne skúsenosti. Neviete mi poradiť čo mi treba všetko nakúpiť. Hlavne na vonkajšiu úpravu dreva, prípadne na strechu, zateplenie a podobne. Tak aby to bolo jednak vizuálne pekné, jednak odolné voči vonkajším vplyvom a tiež aj odolné voči psovi a zdraviu nezávadné. Vďaka

prípadne by som ocenil nejaké návody, plány vďaka

Obrázok používateľa pipo
Offline

VikThor, viem, ze doba je tazka a vyroba "orechovej spalne" moze narobit hlavybolenie.
Nechapem len, preco ked nevies sa do toho beries a nenechas to na nejakeho zrucnejsieho a hlavne vybavenejsieho kutyila. Nie je to totiz len o kladive a klincoch a nie je to ani bezpecne, pokial podcenis trestopravnu zodpovednost. Dneska su chraneni nelen c..... a m...... ale aj vlci, byci, ftaci a pejsanci.
Teda do uvodu - pri bude nie je dolezity material ale rozmery buduceho psacieho bydla. Bude male, pes dostane otlaceniny a trpi. Bude velke, pes dostane husaciu kozu lebo mu bude zima a trpi. Musi byt akurat a to akurat je stanovene priamo amerikanskymi normami (na co by oni normu nemali) ochranarskych zdruzeni.
Pokial by si ale chcel, v ramci krizy, riesit budu pre nieco vacsie ako pes odporucam navstivit Neradicne stavitelstvo tutok na fore.

Obrázok používateľa VikThor
Offline

Teší má tvoj záujem, som ti vďačný za túto tvoju obsiahlú odpoveď ale viac menej som z nej nič nezistil. Dôvod, prečo to nenechám na niekoho schopnejšieho je prostý. Práca tých "schopnejších" je dosť odfláknutá a nespĺňa požiadavky mňa ani môjho psa. O tom, že by ma to stálo o 200% viac ako keby som to robil sám nehovoriac. Ide mi len o to, že síce zručný som a dokážem to zhotoviť, podobnú stavbu z dreva som nikdy nerobil a tak neviem ako ošetriť drevo, čo konkrétne na to nakúpiť, ako zabezpečiť vodeodolnosť, čo na to kúpiť a podobne. Týmto som čákal že skôr mi niekto poradí v zmysle:

Po dostavbe búdy kúpiš to a to, natrieš to na vonkajšie plochy, počkáš 24 hodín, dáš druhý náter počkáš 24 hodín, kúpiš takú a takú farbu zriediš ju s tým a s tým a dáš xy náterov. nakoniec ošetríš tým a tým, neskôr každý mesiac ošetríš tým a tým. Vnútorne plochy pre zdravie psa iba ošetríš tým a tým. Strechu natrieš tým a tým, pokryješ takým a takým lepidlom a takým a takým materiálom, navrh dáš taký a taký šindel. Niečo v tomto zmysle by mi pomohlo.

Obrázok používateľa janko
Offline

Posielam ti navody. Konštrukciu z dreva či drevotriesky. Ale skor to ber ako inšpiráciu, treba vychádzať z toho čo kupiš alebo najdeš. Ešte mam navody na budky pre netopierov, včely, vtakov, motýlov, kryso pasca. Bolo to na torente, ale strašne vela 6GB o drevostavbách (aj mosty, sklenniky, altanky, domy, nabytok), tak som vybral iba tu budu pre psa.

http://rapidshare.com/files/274043248/DOG_STUFF.ZIP.html

Obrázok používateľa VikThor
Offline

No vďaka presne také niečo som hľadal.

Obrázok používateľa VikThor
Offline

Ešte taká otázka, že ako pokryť strechu kanadským šindľom aby to aj niečo vydržalo? Strechu som ešte nepokrýval takže nemám šajnu a na tie 3 m2 sa mi odborníka volať neoplatí.

Obrázok používateľa palo
Offline

Obrázok používateľa sigo
Offline

Zdravim, aj ja hladam podobne info, chcem spravit budu pre psa, neviem, ake mam mat rozmery. Mohli by ste ten subor este niekde zverejnit, pripadne poslat na mail? Uz sa neda stiahnut z rapidshare-u.

Vdaka

Obrázok používateľa janko
Offline

http://uloz.to/2449400/dog-stuff.zip

montaž šindel si daj google asfaltový šindel
http://www.inplan.sk/montaz.html
http://www.coleman.sk/odbinfo.php?id=43

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.