Prosím o urgentnú pomoc po výrube stromov.

3 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa magda 16
Offline
Prosím o urgentnú pomoc po výrube stromov.

Dobrý deň,
požiadala by som Vás o radu resp.pomoc.Vlastním malú chatku na lúke pod lesom.V marci 2010som požiadala Životné prostredie o výrub 7 stromov-smrekov.Tí po obhliadke stromy označili a vydali povolenie na výrub-samozrejme s náhradnou výsadbou.Dôvod výrubu bol ten, že stromy rástli v blízkosti chatky cca.5m na 70 °svahu a boli v zlom zdravotnom stave, kôrovec, preschnuté konáre, odokrytý koreňový systém podmívaním. Bolo mi veľmi ľúto týchto stromov - ale pri veternom daždivom počasí hrozilo ich vyvrátenie - ohrozenie majetku a zdravia. Stalo sa však to, že pri výrube pilčíci zrezali aj 4 stromy na obecnom pozemku cca.1m od môjho pozemku. Sused ma udal napriek tomu že žije 200 metrov od miesta výrubu a na stromy ani len nedovidí. Zavolal starostu a ten s políciou a pracovníkom živ.prostredia previedli na tvare miesta meranie pníkov, z dôvodu vyčíslenia škody.
Ja som tento v podstate môj omyl chcela zachrániť zákonom NR 543/2003 Z.z. §47 ods.4, písm.c/ ... no to však nikoho nezajíma. Starosta mi len odkázal, že budem rada - keď neskončím v base a keď škodu neuhradím - prídem o pozemok a chatku.
Viete mi poradiť - ako tento môj omyl po právnej stránke napraviť??? Ďakujem

Obrázok používateľa pipo
Offline

Totok je skor do pravnej poradne ako na obnovu. Ale vieme ako funguje naša slepa, hlucha, nema a skrufulozou pokrivena justicia. Odpovedaj na teto 4 otazky:
- boli tie stromy na tvojom pozemku,
- žiadala si pilcikov aby stromy zrezali,
- mala si z tych vyrezanych stromov nejaky prospech - drevo, haluzovinu, peniaze,
- vedia ti nieco z predchadzajucich skutocnosti DOKAZAT?
Pokial je vo vsetkych pripadoch odpoved nie, nemas sa coho obavat.
Aky si to "tento v podstate môj omyl chcela zachrániť", nijaky mi totiz z uvodu nevyplynul. Alebo?
Vieš čo sa stalo s tymi stromami?
Skoncit v base asi neskoncis, pokial nie si notoricka vyrubovatelka drevin a o pozemok a chatku asi tez, leda by bol straosta bratrancom JUDr. Ficka alebo neterou JUDr. Hrabina. A keby aj k tomu malo dojst, tak najskorej za 14 rokov a dovtedy chatku, v krajnej nudzi, predas.

Obrázok používateľa evi
evi
Offline

Magda 16, ak máš povolenie na výrub Tvojich stromov a pilčíci vyrúbali aj iný les (z textu vyplýva, že nie na Tvoj popud), tak je to ich problém. Je fakt, že stromy pred vypílením mali byť jasne označené a pilčíci mali mať v rukách to povolenie. Ale, kto to už dnes dokáže?

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.