Pozvanka na prednasku Toma Rijvena, stavitel zo "slamy&

2 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Pozvanka na prednasku Toma Rijvena, stavitel zo "slamy&

PREDNÁŠKA S TOMOM RIJVENOM
staviteľom, známym svojimi stavbami zo slamených balov a hliny

Pozývame Vás na výnimočnú prednášku Toma Rijvena - holandského staviteľa zo slamených balov, pôsobiaceho zväčša vo Francúzsku.

Prednáška sa bude konať v Lesnej škôlke v Horskom parku (ulica Lesná 1), v Bratislave vo štvrtok 11. septembra o o 18:00 hod.

Tom Rijven, staviteľ so šarmom, sršiacou energiu a láskou k hline a slame, nás zoznámi s úspornou technikou stavby zo slamených balov - CUT (Cellule Under Tension), ktorú vyvinul. Zároveň premietne krátky film o jeho stavbe výstavného pavilónu z veľkých slamených balov pre výstavu kvetov v Holandsku.
Vo svojej prezentácii ukáže ako majstrovsky používa hlinu na modelovanie stien a dekoračných prvkov. Určite odpovie aj na otázky lebo rád šíri myšlienku prírodného stavania a netají ani svoje recepty na dobrú hlinenú zmes.
Tom Rijven má dlhoročnú prax a postavil množstvo zaujímavých domov. Pri svojej práci využíva výlučne miestne materiály (slamené baly a hlinu) a podporuje svojpomocnú výstavbu, tým, že často na stavbách zaúča majiteľov budúceho domu, prípadne miestnych remeselníkov.
Minulý rok bola vydaná aj jeho kniha " Between Earth and Straw" (Medzi zemou a slamou).

Keď si chcete o Tomovi Rijvenovi "vygoogliť" viac, nájdete aj množstvo iných informácií o ňom, ktoré vás presvedčia o tom, že sa oplatí takého človeka stretnúť a počuť.

Vstupné je dobrovoľné.

Za ArTUR: Zuzana Kierulfová, 0905 514 725
PS: Prosím Vás ak poznáte niekoho, kto nie je na zozname a viete, že by mohol mať záujem, dajte mu vedieť.

Prednášku organizuje občianske združenie ArTUR (www.ozartur.sk)

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa Milo
Offline

To je super, že tu bude, len škoda, že prišla tá informácia tak neskoro. Ja určite pôjdem a odporúčam aj ostatným, veľa som o ňom počul a čítal.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.