postova znamka

4 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa trustik117
Offline
postova znamka

caute nasiel som znamku a tak som nevedel co snou tak hadam ma niekto o to zaujem meno znamky je 1977roh kčS 11 vy sa hadam do toho viznate kontakt na mna je multy117@azet.sk

Obrázok používateľa asomtam
Offline

...člensky príspevok do Robotníckeho odborového hnutia značil aj to to bolo 1 percento mzdy ,teda majitel mal mzdu 1 100 Kčs.Snáď nemyslíš že máš bohatstvo...

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Všetko sedí, iba upresním názov, išlo o Revolučné odborové hnutie, skratka ROH, ale je to úplne jedno, pretože sa jednalo o úplne zbytočnú organizáciu v zbytočnom štátnom zriadení, či ako to nazvať.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Dovolím si o tej zbytočnosti polemizovať.Moje príspevky do tejto nie úplne povinej organizácii boli ku koncu socializmu od 27 do 39 Kčs.Každý rok som išiel na rekreáciu za smiešnu sumu.káždý rok bolo niekolko celodenných výletov aj po hradoch ZADARMO ,do divadla som dostal lístok DVA TRY krát za rok,to všetko včetne dopravy.
Po skrachovaní zamestnávatela sa predával majetok ROH a mne sa ušiel podiel niekolko tisíc korún.\asi 17 tisic\
Možno tá organizácia bola zbytočná,no aj v tej dobe relatívne priaznivej k robotníkom,títo mali istotu,že ak mali právo na svojej strane ,tak to ROH dokázalo uplatniť.
Po nežnej puči,nastalo bezprávie na pracujúcich ,osbory sú len do počtu,ako skostnatelý pozostatok čeias minulých.Tu pracujúci dosiahné pravdu a právo len na súde,pravdaže ak má na právnika a trpezlivosť čakať roky.
VER MI VLČKO ,ŽE NIE SOM JEDINÝ,KTORÝ BY RÁD PLATIL TIE TERAZ uŽ PRE LUDÍ ČUDESNÉ ZNÁMKY.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.