Podpora environmentálnych technológií

1 post / nové (0)
Obrázok používateľa harp
Offline
Podpora environmentálnych technológií

Podpora environmentálnych technológií sa zrealizuje cez 11 rôznych aktivít

Bratislava 9. januára (TASR) - Podpore technológií, ktorých použitie je menej škodlivé pre životné prostredie ako využívanie relevantných alternatívnych technológií, napomôže realizácia 11 rôznych aktivít. Vyplýva to z Návrhu aktualizácie postupnosti (Roadmap) implementácie Akčného plánu pre environmentálne technológie (ETAP) v SR, ktorý dnes vláda schválila.
Ako vyplýva z materiálu, jednou z aktivít bude využívanie obnoviteľných zdrojov energie prostredníctvom podpory budovania zariadení na produkciu paliva na báze poľnohospodárskej a lesnej biomasy, zariadení na výrobu tepla využívajúcich biomasu či bioplynových staníc na kombinovanú výrobu tepla a energie. Tieto stanice budú využívať exkrementy hospodárskych zvierat. Plán sa tiež zameria na využívanie biopalív v doprave.
Rozmachu používania týchto technológií by mala napomôcť aj lepšia informovanosť prostredníctvom informačného portálu. Z tohto dôvodu sa má doplniť časť webovej stránky Slovenskej agentúry životného prostredia, ktorá sa tejto problematike venuje, napríklad o informácie ohľadne výziev na podávanie žiadostí o financovanie projektov, týkajúcich sa environmentálnych technológií, ako aj odkazy na ich jednotlivé databázy.
Podporu národného a európskeho systému environmentálneho označovania produktov, pri výrobe ktorých sa používajú environmentálne technológie, zabezpečia dobrovoľne nástroje environmentálnej politiky. Zároveň by sa mala úplne implementovať európska smernica o ekodizajne výrobkov využívajúcich energiu.
Štátna pomoc enviro-projektov v priemysle sa bude naďalej realizovať prostredníctvom Environmentálneho fondu a Recyklačného fondu.

zdroj: TASR

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.