Plot zo starej tehly

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Bifi
Offline
Plot zo starej tehly

mám taký problém vlastne ani neviem či sa tu nejak tematicky hodí ale jedná sa o starú pálenú tehlu tak snáď áno. Chcem postaviť stĺpiky plota z pálenej tehly nové materiály sú síce pekné ale chýbajú im rozmery keďže sú vyrábané podla nemeckých a anglických noriem... no ale teda poďme k otázke môžem plot teda postaviť zo starej pálenej tehly zo zbúraného domu? A ak áno ako treba túto tehlu ošetriť aby nezvetrávala a nevlhla.... čítal som o nejakých prípravkoch ale aj tak netuším čo presne a ako použiť. Takže za každú radu vopred ďakujem

Obrázok používateľa Bifi
Offline

tak konečne sa mi podarilo nafotiť jeden kúsok

Obrázok používateľa Bifi
Offline

" />

Obrázok používateľa Benignus
Offline

Tehly na foto vyzeraju uplne v pohode, kludne pouzitelne aj do exterieru.

Pripominaju mi nase barokove tehly z neskorsich faz stavby veze a klastorneho kridla na Katarinke (2. pol. 17.s tor/zac. 18. stor.). Nevies z akej starej budovy pochadzaju?

Nenechaj sa obalamutit modernou chemiou a sirokym oblukom sa jej vyhni, ak su tehly dobre, aj v exterieri ta preziju. Skusali sme experimentovat s roznymi hydrofobizaciami ale boli to vyhodene peniaze, kvalitna dobre vypalena tehla si vystaci sama.

Len na murovanie by som nepouzival "beton"- teda cementovu maltu, ale maltu na vapennej baze.

Obrázok používateľa harp
Offline

Zalezi od kvality vypalu tehly... ci je vhodna do exterieru. Aj keby nebola, bude treba preriesit zastresenie stlpikov aby samotna tehla nevlhla.

Poslite fotografiu tehly z vonku a v lome. Cosi z toho vycitame.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa Bifi
Offline

ok hneď ako to bude možné nafotím ju a pošlem... predpokladám ale že nie je na to určená a či vhodná to len dúfam nie je to totiž lícová tehla ale bežná a zastrešenie je jasná vec "čapice" už sú nachystané.

Obrázok používateľa Bifi
Offline

presný vek momentálne neviem ale je to tuším od nejakého nemecky znejúceho výrobcu takže je dosť možné že už to má nejakých 100 rôčkov :)

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.