Odhlucnenie podlahy

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Odhlucnenie podlahy

Prislo emailom:

 

Dobry den, nasla som dnes Vas prispevok na internete a chcela by som Vas poprosit o radu. Rada by som odhlucnila podlahu v jednej izbe, kvoli susedom lebo nam vrzgaju drevene parkety a oni sa idu s prepacenim z toho pos*at. Nechceme vybrat original drevene parkety von, rozmyslali sme ze by sme na to dali nejaku penovu podlozku a plavajucu podlahu,ale niesme si isti ci to bude stacit. Vedeli by ste mi prosim poradit, ak je nieco lepsie ? ale tak aby to bolo do max 3 cm hrubky.

 

Dakujem Fabi...

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Fotografia v diskusiach - harp
Obrázok používateľa misa
Offline

tento problém budem riešiť i ja, lebo na trámy sme dali len smrekovú podlahu, ktorá má hrúbku tak 2 - 2,5cm -normálny postup tu v Bretónsku pri rekonštrukcii starých kamenných domov, len problém je v tom, že podlaha pri ťažších hosťoch veľmi pruží, až si myslím, že sa prepadnú do obývačkokuchyne a počuť všetko, hoci je to lepšie,ako v "svokrových" zrekonštruovaných domoch.

 

My sme podlahu olejovali, lenže vtedy som akurát chodila do práce na celý deň ,a na Pierra treba dozerať vkuse, čo a ako robí, lebo on si veľmi rád veci zľahčuje a odflákne. Pred olejovaním podlahy ju neprebrúsil a neočistil od prachu a chodil po nej v topánkach a potom veselo olejoval nie organickým ľanovým olejom, ale technickým, takže ešte pol roka to tu páchlo a podlaha má špinavý ráz a nedá sa ani poriadne pozametať -  nedoolejovaná.

 

Takže, keď niečo našporíme, tak som myslela, že by sme použili na zvukovú izoláciu "koberec" z korku a možno na to ešte tenké laty v polmetrovom rozostupe a pomedzi to izolačné pláty z dreveného vlákna a na to drevenú podlahu, ktorú prebrúsime a poriadne naolejujeme (aspoň dva mesiace, tak ako pri pracovnej kuchynskej doske z masívu - prvé 3-4 dni vrstvu oleja nanášame štetcom 2 - 3 x za deň, začína sa vytvárať lesklý povrch a potom priebežne, až kým neprestáva sať a potom treba nasadiť na rotačnú brúsku takú chlpinu z bavlnených vlákien a prejsť po podlahe - vyzerá akoby bola nalakovaná). Myslím, žeby to takto mohlo prepúšťať i paru a nedochádzalo by k plesniam či hnilobe a nepoužili by sme žiadne vynovené technológie, ktoré nemusím... Bude to síce drahšie, ale v koniec koncov lacnejší variant, ako si to dať urobiť firme so všetkými drahými materiálmi.

 

inak my sme na trámy použili borovicu "duglas", ktorá je odolná voči škodcom

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Teda súhlas s tým ak by bola podlaha neoizolovaná, ak odizolovaná je, tak by som sa až tak nebál.

 

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Možno ešte by bolo dobré povedať aj pre menej chápajúcich, či je to prízemie, alebo poschodie. Ja som to totižto pochopil tak, že je to na poschodí a nie sú to parkety ale dlážka. S vŕzganím je to dosť problematické, skôr som náchylný povedať až neriešiteľné (teraz hovorím o parketách) a 3 cm.

Ak je to prízemie Harp súhlasím, aj s kobercom.

Obrázok používateľa harp
Offline

Chcel som aby ste sa najskor rozhliadli po starych temach.

Problem je v tom ze potrebujete poznat celu skladbu podlahy. Ked date na drevene parakety OSB a krocajovu izolaciu, parkety vam do roka-dvoch vyduje a hrozi ich zahnivanie ci az napadnutie hubou. Ked izolaciu tak bez povodnych parkiet.

 

Najednoduchsim riesenim je koberec, ten dostatcneaspon trochu tlmi kroky.

:)

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Nášľapná fólia + plávajúca podlaha by to podľa mňa nevyriešila. Jediné, čo mi napadá je 5 mm nášľapná fólia mirelon (alebo podobná) 15 alebo 18 mm eko OSB doska s perodrážkou opäť 5 alebo 2 mm mirelon, 1 cm kvalitná viacvrstvá drevená plávajúca podlaha. Pomôcť by to mohlo, ale či 100% neviem.

Obrázok používateľa harp
Offline

Doporucuejem pre zaciatok tieto zdroje:

http://www.obnova.sk/diskusia/maximalne-odhlucnenie

http://www.obnova.sk/diskusia/podlaha-nad-drevenymi-tramami

http://www.obnova.sk/diskusia/rekonstrukcia-drevenej-tramovej-podlahy-v-...

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.