Nový život do starej chalupy

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa Rado z MT
Offline
Nový život do starej chalupy

Ahojte všetci priaznivci života na vidieku, ktorí ste sa podujali vdýchuť nový život starej chalupe, domu či usadlosti. Vo štvrtok 4.8. som s mojou Katkou a Alžbetkou navštívil Likavský hrad a spoločnosť nám robila moja niekoľkoročná kamarátka Martinka so svojim synčekom Šimonkom. Počas cesty na hrad nám povedala, že si kúpila tu u nás v Turci starý kamenný domec v Trebostove. V nedeľu sme si teda spravili výlet a šli si ten domček okuknúť, pofotiť. Maťa je rozhodnutá svojpomocne dom postupne zobytniť a do zimy sa aj nasťahovať. Tak som dostal nápad a ona súhlasila, že tu o tom založím malé fórum, kde postupne budeme popisovať postup prác aj s fotodokumentáciou.


V nedeľu sme to doma zhodnotili jednoducho : Maťa je hodne, ale hodne odvážna!! Držme jej palce, čaká ju kopa roboty a vynaloženého úsilia. Kto by mal záujem prísť pomôcť, odmietnutý nebude :-) Pozvánku som dostal i ja... :-) :-)

__________________

Blatnický hrad - malá perlička Veľkej Fatry v srdci Turca

 

 

Fotografia v diskusiach - Rado z MT
Obrázok používateľa harp
Offline

Dom je sice v havarijnom stave, avsak zachranitelny.

Tema o ktorej sa tu hovorilo je tu:

http://www.obnova.sk/diskusia/oprava-hlineneho-domu

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa zuzanka75
Offline

Zdravím a skláňam sa pred odvahou pani majiteľky! Je to veľmi pekný domček a verím že mu vráti pôvodnú krásu, ale myslím že sťahovanie do zimy je trochu nereálne. Neviem koľko financii máte k dispozícii, ale aj keby to nebol problém,  tak si myslím že si to vyžiada o "trochu" viac času. Viem o čom hovorím, pretože aj my rekonštruujeme chalúpku na stále bývanie v pôvodnom duchu a stojí to okrem času nemalé peniaze. Pôvodne sme to aj my videli ružovejšie, ale skúsenosti hovoria inak.:-) Ale napriek všetkému neľutujem , že sme sa pustili do rekonštrukcie, pretože je veľmi pekný domček a má už svoju dušu. Prajem veľa zdaru a veľmi rada si prečítam ako postupujete a možno sa aj niečo podučím.

Obrázok používateľa silvica
Offline

juj-a to som si myslela že náš blatnický domčúr je na tom zle.... len my sme sa museli rovno nasťahovať.....no držím palce,keby sme nemali toľko roboty s tým našim určite by sme prišli pomôcť-máme to na skok.....

Obrázok používateľa peeeto1
Offline

rado, super napad...volakedy tu bola podobna tema jirkov hlineny dom, ale nejako to tam vysumelo do stratena...tesim sa, tesim....a hlavne drzim palce!!!

Obrázok používateľa Rado z MT
Offline

Na prvý krát sme si dom okukli len zvonka,ale dúfam že čoskoro bude možnosť spraviť foto aj z interiéru domu. Každopádne týchto pár fotiek ako ilustrácia Martininej odvahy myslím postačuje, že? Zatiaľ dovidenia priatelia

P8070004.JPG P8070004.JPG P8070005.JPG P8070005.JPG P8070013.JPG P8070013.JPG
Obrázok používateľa GaiusJulius
Offline

No roboty ako na kostole.... Držím palce, ale myslím, že termín sťahvania do tejto /?/ zimy je asi nereálny.

Ja s manželkou máme podobný sen kúpiť chalupu spodobným Geniom Loci na Kysuciach, objavili sme zatiaľ

jednu len je drahá...

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.