Kam zaradit scifi zbrane

3 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa henry
Offline
Kam zaradit scifi zbrane

Sasha tak si sa pekne rozbehol so zbranami ale uz dlhsu dobu som nic nenasiel. Tak aby som zistil ci sa tu este vyskytujes mam na teba otazku.

Nikde v tvojom rozdeleni zbrani nie su spominane laserove zbrane a dalsie ako sa pise "nonlethat weapons" teda nesmrtiace zbrane. Co s nimi, kam ich zaradit.

Par linkov

http://www.wired.com/dangerroom/2010/01/sci-fi-weapons/all/1

http://www.kitguru.net/channel/generaltech/slyvia/laser-weapons-on-verge...

http://www.bbc.co.uk/news/technology-13033437

Fotografia v diskusiach - harp
Obrázok používateľa henry
Offline

Dik za odpoved aj ked ma zaujimaju hlavne tie posledné sci-fi zbrane. Predpokladal som ze to asi nebude nic lebo si neviem predstavit zdroj energie ktory by vojak musel  so sebou vlacit. O tej ruskej potvore som doteraz nic nepocul a to som dost vareny aj peceny na ruskom nete. Fascinuje ma na nej hlavne ten 30 kg umely rubin.

Obrázok používateľa Sasha
Offline

Nie sú "sci-fi" zbrane ako sci-fi zbrane a keď k tomu prirátaš "fantasy" zbrane vzniká z toho celkom zaujímavá téma, trebárs aj na diplomovku. Urobne si teda jasno.

"sci-fi" zbrane sú bojové prostriedky tvoriace súčasť vedeckofantastického žánru vymedzeného výskytom dosiaľ neznámych foriem života alebo špekulatívnych technológii či prírodných javov, ktorého dej sa odohráva vo vesmíre, budúcnosti alebo alternatívnej histórii.

Zbrane sú zastúpené v celej šírke a možno sa stretnúť s chladnými aj strelnými zbraňami. Okrem týchto klasických zástupcov sa vyskytujú často ďalšie skupiny zbraní ako napríklad laserové a iontové zbrane. Filmový tvorcovia niekedy zmenia vzhľad klasickej zbrane na "sci-fi", ale tieto hybridy vyzerajú zväčša dosť trápne.

 

"fantasy" zbrane sú bojové prostriedky tvoriace súčasť uměleckého žánru založeného predovšetkým na použití mágie či iných nadprirozených prvkov akými sú napríklad bohovia, bájne bytosti, nadprirodzené technológie  alebo nadmerne  vyvinuté, extrémne silné alebo intelifentné bytosti, ktoré svojim vzhľadom a nezriedka aj chovaním ani nepripomínajú ľudí. Pôvod žánru fantasy možno hľadať v ľudovej tvorivosti a ľudskej fantázii. Nastúpil na miesto rozprávok, mýtov a rytierskych eposov.

Výzbroj hrdinov tvoria v prevažnej miere chladné zbrane a niekedy sa objaví aj mechanická strelná zbraň - luk alebo kuša.  Na dizajne chladné zbraní sa tvorcovia často vyšantia až natoľko, že môžu fungovať iba vo svete filmu.

 

sci-fi zbrane je slengové označenie zvláštnych kategórií, zatiaľ našťastie, náčinia, ktoré možno označiť za zbrane iba preto, že majú slúžiť na zničenie cieľa alebo jeho vyradenie z činnosti. V arzenále mocností sa zatiaľ objavujú zväčša lafetované, napr. laserové zbrane, ktoré skutočne priponínajú výzbroj z dielne autora sci-fi.

Kam ich zaradiť? Keď sa stanú bežnou súčasťou výzbroje ozbrojených zborov, do príslušnej skupiny, napr. laserových zbraní. Zatiaľ ich iba evidujeme a veľké bolenie hlavy nám nerobí ani zatriedenie ani ich praktické využitie.

__________________

Každý dobrý skutok sa dočká zaslúženého trestu.

Jedi a jeho zbraň Jedi a jeho zbraň Britská Lee Enfield v úlohe iontového blastera Britská Lee Enfield v úlohe iontového blastera Laserové a iontové zbrane zo Star Wars Laserové a iontové zbrane zo Star Wars Fantasy zbrane Fantasy zbrane Ruský laserový komplex 1К17 «Сжатие» Ruský laserový komplex 1К17 «Сжатие»

Voľby prehliadania komentárov

.

Opus dea Enyo

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.