Hodinky Angelus- hodnota?

2 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa mamotazku
Offline
Hodinky Angelus- hodnota?

Dobry den, chcem sa opytat na pribliznu hodnotu tychto hodiniek znacky Angelus. Posledna fotka je verna, prve dve sfarbuje okolie. Nemaju remienok a sklicko je vpravo dole puknute. Maju uz par desiatok rokov. Neviem odhadnut ich stav, ale funguju, treba ich este doladit . Viete o nich nieco? Aka je ich priblizna hodnota? Dakujem za odpoved.

Fotografia v diskusiach - mamotazku
Fotografia v diskusiach - mamotazku
Fotografia v diskusiach - mamotazku
Obrázok používateľa Sasha
Offline

Angelus (Angélus) je obchodný názov švajčiarskej firmy Stolz Frères SA, ktorú založili v Le Locle roku 1891 bratia Gustav a Albert Stolz. V roku 1898, po vyučení, sa k nim pridal aj tretí brat Charles Stolz.

Firma sa zaoberala výrobou cestovných, stolových a vreckových hodín. Výrobky sa vyznačovali vysokou kvalitou spracovania a boli ocenené na výstavách v Lüttichu (1905), Miláne (1906) a Berne (1914). Od roku 1912 sa firma špecializovala na výrobu komplikovaných hodinových strojov a chrografov, ktoré s úspechom vyvážala do Nemecka, Talianska a Ruska. Charakteristickým reprezentantom firmy Angelus nasledujúcich rokov boli náramkové hodinky s kalendárom. Nástup kvartzových hodín znamenal ukončenie výroby. V druhej polovici sedemdesiatych rokov 20. storočia závod kúpila firma Evaco SA v Neuenburgu.

Možno povedať, že výrobky firmy Angelus sú veľmi kvalitné, vyhľadávané a drahé. Stanoviť cenu hodiniek na diaľku sa nedá, ale rozpätie je od 365 do 6950 €. Priemerná cena dvadsiatich náhodne vybraných hodiniek v dobrom stave je 1881 €.

Pramene:

ABELER, J.: Ullstein Uhrenbuch. Frankfurt, 1994.

BRUNNER, G. L.: Armband Uhren. Mníchov, 1996.

JAQUET, E., CHAPUIS, A.: Technique and History of the Swiss Watch. Londýn 1970.

http://uhrforum.de/

 

__________________

Každý dobrý skutok sa dočká zaslúženého trestu.

Reklama firmy Angelus. Reklama firmy Angelus. Stolové hodiny Angelus kombinovené s barometrom, teplomerom, vlhkomerom a kompasom. Cena 700 €. Stolové hodiny Angelus kombinovené s barometrom, teplomerom, vlhkomerom a kompasom. Cena 700 €. Pánske hodinky - chronograf, 30-te roky 20. storočia, výr.č. 190092. Cena 1200 €. Pánske hodinky - chronograf, 30-te roky 20. storočia, výr.č. 190092. Cena 1200 €.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.