asfalt pod porketami

7 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa marian porada
Offline
asfalt pod porketami

Zdravím. Prosím vás poraďte mi!
Vytrhal som v izbe parkety, ktoré boli nalepené v asfalte. Teraz ale neviem, čo s ním. Vybúral som do steny dieru aby som izby prepojil a tú izbu, kde boli tie parkety potrebujem zdvihnúť asi o 5cm. Mám ho tam nechať, alebo vysekať? Položiť tam rabicové pletivo, alebo armatúrku? Vyliať tam hrubovrstvovú nivelačku, alebo poter s pridaním plastifikátora? S týmito názormi som sa stretol a ja neviem, čo mám robiť... Ten asfalt mi pripadá, ako dobrá hydroizolácia (predsa je to 60-ročný dom), ale mám strach, že ak tam čokoľvek vylejem, tak to popraská. Poraďte

Obrázok používateľa RobertM
Offline

2) Zmeň si obrázok :-)
3) Nalial som 1 cm nivelačky na takýto asfalt a už rok pohoda

Obrázok používateľa marian porada
Offline

S tým obrázkom máš pravdu :oops:
Dával si tam aj nejaký rabic, armaturku, alebo si to penetroval?
Na nejakých 5-možno viac cm sa mi to zdá dosť drahe

Obrázok používateľa RobertM
Offline

Tá škuľavá mačka bola lepšia :-)

Nivelačná hmota je jemný riedky betón, ktorý sa rozleje na podlahu a vyrovná nerovnosti. Má hrúbku si 1 cm. Nivelačka je drahá.

Spokojne si nalej 5 cm obyčajného jemného betónu na kari sieť. Asfalt je pri izbovej teplote trvalo plastický a ohrievaním zväčšuje objem. Ak nebudeš mať podlahové kúrenie, asfalt by mohol ostať na svojom mieste. Neviem či sa ti chce ho vysekávať, je to hnusná robota, môžeš sa na to vykašľať. Mal so pod asfaltom piliny s cementom, sekanim by som zničil aj túto izolačnú vrtstvu.

Obrázok používateľa RobertM
Offline

Dúfam že si v dome na prízemí. V činžiaku 5 cm betónu liať nemôžeš kôli nosnosti panelov.

Obrázok používateľa RobertM
Offline

Ak si v dome na prízemí, môžeš si dať tentú vrstvu betónu ktorá prekryje asfalt, na to polystyrén a na to 5 cm betónu s kari. Budeš mať tepelne izolovanú podlahu.

Obrázok používateľa marian porada
Offline

asi tam odfotím seba s keľňou v ruke :D
Som v dome na prízemí-na šťastie...
5cm je iba v tých najhlbších miestach, kde som sekal rozvody elektriny, vody a plynu. Na asfalte je to cca 4cm. Rozmýšľal som, že to spravím úplne jednoducho: asfalt napenetrujem, aby to lepšie lepilo, vylejem tam jemný poter s prísadou plastifikátora, ale neviem, ako s tou karisieťou... možno len rabic...

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.