Alternativne zdroje elektriny

4 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Alternativne zdroje elektriny

http://blog.bareknut.no/2009/02/rechargeable-batteries-with-solar-cells....

Pre zaciatok, zaujimava drobnost.

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.lanovefarby.sk

Obrázok používateľa harp
Offline

http://www.oscarlhermitte.com/index.php?work=39

Obrázok používateľa harp
Offline

http://www.vortexhydroenergy.com/html/technology.html

Elektrina z mora

Obrázok používateľa janko
Offline

V tomto videu chlapík prezentuje svoje pochopenie trvalej udržatelnosti. Na príklade love lososov, že ked raz ich začnem loviť a jesť beriem si na zodpovednosť že ich rod bude aj naďalej pokračovať.

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-2627943392136340114&hl=s...

Ked si to prenesieme na palivá a energie tak za to že používame ropné produkty berieme zodpovednosť za vytvaranie smogu, rop škvrn, vojen. Preto pri posudzovaní či používať alternatívne energie ako je alkohol, bioplyn, drevoplyn, rastlinný olej, solárna energia, geotermálny energia by nemalo ísť o účinnosť, efektívnosť, ekonomiku, návratnosť, pohodlnú prevádzku ale o celkový vplyv na spoločnosť, ludí, planétu.

Náklady spojené s používaním ropy sú veľmi skryté a zaplatíme ich všetci a sú omnoho vyššie ako tie spojené s alternatívnymi palivami používanými na lokálnej úrovni. Náklady za používanie ropy zaplatíme my a naše deti cez vplyv na zdravie (lieky...), čistotu životného prostredia (cena a dostupnosť pitnej vody...), medziľudské vzťahy (velké rozdiely v štandarde chudoba a prebytky tým že cenu za palivá zhrna niekto iný ako sú ludia v prostredí kde sa palivá používajú a mohli by vyrábať alternatívne), vojny (straty blízkych, plytvanie daní...)....

Preto stojí za to a vždy to za to bude aj stáť pozrieť sa na svet a prírodu vlastnými očami a nie pohľadom ktoré nám nalinkovali v škole a médiá. Tie správne veci sú určite velmi jednoduché. Načo vliecť ropu cez pol zeme, elektriku krížom krážom cez celú európu keď suroviny nám rastú za plotom a elektriku si môžme vyrobiť aj doma.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.