ako polozit palubovku na beton?

4 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa wvw
wvw
Offline
ako polozit palubovku na beton?

chceme ulozit na betonovy poter(pod nim je polystyren a zas hrubsi betonovy strop) palubovku.

 

mam okolo toho viac nejasnosti a dost by mi pomohol odborny nazor:

- ako pripevnit postrholce k poteru? sraubami? ci nemusi to byt pripevnene? 

- potrebujem poststrholce v 2 smeroch? preco?(kvoli pevnosti celkovej konstrukcie?) radsej by som dala iba v jednom...kvoli vyske konstrukcie. bude sa to cele potom krizit do sikma? aj ked ich priskrutkujem? je to dobry napad skrutkovat to do poteru?

- davat pod postrholce celoplosne foliu? napr polyetylenovu? alebo ju staci dat v pasoch priamo pod postrholce? davat ju vobec? (vraj ak sa v postrholcoch nahodou zhromazdi voda, tak nebude moct naspodok oddifundovat..)

- ako skrutkovat palubovku do postrholcov? 2 skrutkami po okrajoch, ci len jednou? vraj drevo pracuje a je dobre, ked tam bude nejaka vola. bude to asi palubovka s perodrazkou...

 

chapem, ze som to napisala trochu chaoticky, ale ked clovek nema poriadne zaklady, tak potom moznosti na zodpovedanie otazok je vela... budem rada ak sa najde niekto, kto mi trochu pomoze sa zorientovat.

ako polozit palubovku na beton?
Obrázok používateľa wvw
wvw
Offline

dobry den, velka vdaka  obom za odpoved aj trpezlivost.

 

my planujeme asi pouzit liapor. jeden rok na aklimatizaciu palubovky je dost, aj ked asi kvoli zmene klimy v zime a v lete to dava zmysel.

 

ale este mam jednu otazku a sice:

folia ma byt parotesna=hydroizolacia alebo paropriepustna? a preco?

tipujem, ze patotesna by bola blbost, lebo para moze oddifundovat aj bocne, mimo pasov. voda skor nie, ale....mno...pravdupovediac len tipujem, mozem sa mylit :-)

Obrázok používateľa rinoro
Offline

Cawte

Súhlasím s riešenim  Rada s MT ohladom pokládky podlahy , riešil som podobný problém . Použil som liapor a polystyrenovú drť .Palubovku treba nechať odležať rok a viac . Kotvil som do každeho pelstra , vagnerkami do pera ( pracnejšie ) .

Obrázok používateľa Rado z MT
Offline

Zdravím.

Minulý rok v zime som pokladal drevenú podlahu na betón v kaštieli v Mošovciach. Postrholce som dal len v jednom smere, na šírku miestností a kotvil skrutkami priamo na poter. Vzdialenosť medzi jednotlivými postrholcami bola cca 60 cm. Palubky som skrutkoval jednou skrutkou o každý postrholec. Netreba fóliu celoplošne, stačí dať v pásoch o pár cm širších, ako hranolec. Alebo som to riešil na inej stavbe, kde poter nebol v rovine tak, že som navrhoval kotviť do poteru kovové "L" profily a hranolce upínať pomocou nich. Čiže drevo by sa poteru nedotýkalo. Je to ale drahšie a hlavne náročnejšie na prácnosť. 

Medzi postrholce je potom vhodné ako výplň zvažovať ľahký vzdušný materiál, ktorý bude zabezpečovať odvetrávanie - penové sklo, liapor, perlit...

__________________

Blatnický hrad - malá perlička Veľkej Fatry v srdci Turca

 

 

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Momentálne nie je prihlásený žiadny užívateľ.

Nováčikovia

Obrázok používateľa mhuz
Obrázok používateľa Nikolino1
Obrázok používateľa Olinka
Obrázok používateľa Krisot
Obrázok používateľa dona
Obrázok používateľa smonka
Obrázok používateľa Dagmara Galkova
Obrázok používateľa Beluja