Ako pisat prispevok + zakladne pravidla (Archeologia)

11 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa harp
Offline
Ako pisat prispevok + zakladne pravidla (Archeologia)

Vsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy. Dakujeme za pochopenie ------------ Pred tym ako zacnete vkladat akykolvek prispevok do diskusii na www.obnova.sk, precitajte si nasho pomocnika na www.obnova.sk/help Tam najdete okrem ineho aj sposob ako vkladat obrazky, ako si vhodne vybrat nazov prispevku, ale aj ako pracovat s textom v prispevku, alebo zakladne pravidla Netikety. Rubrika "Archeologia" zaoberajúce sa archeológiou a kontroverznými témami v jéj pôsobnosti. Inzeráty na predaj a kúpu nelegálnych nálezov a zariadenia na vyhľadávanie takýchto nálezov budú zmazané. Inzeráty týkajuce sa predaja, kúpy, výmeny starožitností, kníh a podobne vkladajte prosim do rubriky: "TRŽNICA" http://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26363&sid=... a nezabudnite si prečítať pravidlá. Upozornujeme! Fotografie umietnene na inom serveri ako na www.obnova.sk budu zmazane/znefunkcnene. Tymto chceme predchadzat strate podstatnych informacii a kontinuity temy. (Napr.: Ked niekto reaguje na fotografiu, a ta sa strati spolu so sluzbou cez ktoru ste ju vkladali.) Tiez by sme vas radi upozornili na to, ze urazlive a osocujuce spravanie sa bude potrestane zmazanim prispevku a pri opakujucom sa porusovani pravidiel aj vykazanim z fora. Vo vlastnom zaujme si prosim precitajte "pravidla pouzivania".: http://www.obnova.sk/obsah41.html Upravy pravidiel: 1/ 2006 - harp (zakaz predaja detektorov a nalezov) 2/ 1.2.2008 - harp (pridanie temy a spisanie zakladnych pravidiel) temu mozu upravovat vsetci redaktori a moderatori Obnova.sk, informacie o zmenach spisu do tohoto zoznamu pripadne pripoja novy prispevok, kde vyznacia zmeny grafickyVsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy.Dakujeme za pochopenie
------------

Pred tym ako zacnete vkladat akykolvek prispevok do diskusii na www.obnova.sk, precitajte si nasho pomocnika na www.obnova.sk/helpTam najdete okrem ineho aj sposob ako vkladat obrazky, ako si vhodne vybrat nazov prispevku, ale aj ako pracovat s textom v prispevku, alebo zakladne pravidla Netikety.Rubrika "Archeologia" zaoberajúce sa archeológiou a kontroverznými témami v jéj pôsobnosti. Inzeráty na predaj a kúpu nelegálnych nálezov a zariadenia na vyhľadávanie takýchto nálezov budú zmazané.Inzeráty týkajuce sa predaja, kúpy, výmeny starožitností, kníh a podobne vkladajte prosim do rubriky: "TRŽNICA"

http://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26363&sid=...

a nezabudnite si prečítať pravidlá.Upozornujeme! Fotografie umietnene na inom serveri ako na www.obnova.sk budu zmazane/znefunkcnene. Tymto chceme predchadzat strate podstatnych informacii a kontinuity temy. (Napr.: Ked niekto reaguje na fotografiu, a ta sa strati spolu so sluzbou cez ktoru ste ju vkladali.)Tiez by sme vas radi upozornili na to, ze urazlive a osocujuce spravanie sa bude potrestane zmazanim prispevku a pri opakujucom sa porusovani pravidiel aj vykazanim z fora.Vo vlastnom zaujme si prosim precitajte "pravidla pouzivania".:

http://www.obnova.sk/obsah41.htmlUpravy pravidiel:

1/ 2006 - harp (zakaz predaja detektorov a nalezov)

2/ 1.2.2008 - harp (pridanie temy a spisanie zakladnych pravidiel)temu mozu upravovat vsetci redaktori a moderatori Obnova.sk, informacie o zmenach spisu do tohoto zoznamu pripadne pripoja novy prispevok, kde vyznacia zmeny graficky

__________________

Pracujem aj pre www.obnova.eu // www.cervotoc.sk // www.lanovefarby.sk

Ako pisat prispevok + zakladne pravidla (Archeologia)
Obrázok používateľa J.M
J.M (bez overenia)

OK budem zákaz rešpektovať.Odporúčam všetkým aby sa presunuli s nákupom a predajom na iné, na túto činnosť vhodnejšie fora,napr.Albiorix. :P

Obrázok používateľa freya
Offline

FAntazia!! uplne suhlasim.. :smt018 harp"]Vsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy.

Dakujeme za pochopenie

Obrázok používateľa laky spiders
Offline

ty co si chcu kupit detekor tak nech idu na iny veb napr. /detektorweb/ . a ked tu su len preto tak tu nemaju podla mna co robit. a uz vobec nie predavat nalezy . kazdy nalez sa ma odovzdat do muzea .

Obrázok používateľa killabee
Offline

FUNY MA, nesuhlasim s tebou. totiz v zapadoeuropskych krajinach funguje uz aj tzv. industrialna archeologia, dokonca som videl par dokumentov, kde archeologovia skumali bojiska z I. svetovej vojny. takisto po novele zakona § 2 ods. 5 pamiatkoveho zakona hovori jasne: "Archeologický nález je hnuteľná vec alebo nehnuteľná vec, ktorá je dokladom o živote človeka a o jeho činnosti od najstarších dôb spravidla sa našla alebo nachádza sa v zemi, na jej povrchu alebo pod vodou." Povodne znenie bolo "...od najstarsich dob az do novoveku..." no ten novovek bol vypusteny prave z dovodu, ze vsetko starne a teda to, co bolo mozno pred cca 30 rokmi pre archeologiu nezaujimave sa stava zaujimavym a preskumania hodnym. takze aj udalosti a lokality svetovych vojen. archeologia na rozdiel od detektoristov neryje ako dive svine, nejde priamo za nalezmi, potrebuje najma zachytit sirsie suvislosti a vztahy medzi nalezmi a situaciami v terene a prave taki rypaci s detektorom im to znemoznuju. nastastie sa hon na detektoristov pomaly ale iste rozbieha, dokonca su konecne zname pripady dolapenia niekolkych jednotlivcov. spolupraca pamiatkarov, policie a tiez zvysujuce sa povedomie ludi prinasa konecne svoje ovocie. ja osobne som v tychto veciach za tzv."svedsky model", totiz uplny zakaz vlastnictva detektorov pre kohokolvek, okrem armady. proste nulova tolerancia

Obrázok používateľa FUNY MA
Offline

Súhlasím s počiatočným príspevkom, som za všetkými desiatimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A opsravedlňujem sa za našu stranu, kde sa poniektorí nevedia vmestiť do kože, ale takýchto ľudí nájdete skoro všade. Musíte si však uvedomiť, že "komunita detektoristov" zahŕňa mnoho občanov pod 20 r., ktorí ešte nemajú vyhranený názor na predmetnú vec a poriadne vyvinuté to, čomu sa hovorí rozum, tak tu obťažujú so somarinami, mnoho z nich však hľadať poriadne ešte ani nebolo.

Súhlasím aj s tvrdením zákaz detektorov na archeologických náleziskách....

Ale v žiadnom prípade nie so zákazom detektorov....

PRE DUCHAMP:
Zoberiem Ťa na nejakú vychádzku a dokážem Ti, že toto nieje na mieste, daj na seba kontakt. A práve Ti ukážem, aj inú stránku veci, možno potom pochopíš, že zbaviť sa všetkých detektoristov, je zároveň zbaviť sa ľudí, ktorí si ctia našu vojnovú históriu a robia množstvo aj pre jej záchranu.

Obrázok používateľa harp
Offline

Vase pripomienky ku pravidlam vkladajte smelo ako novy prispevok. Ak budu rozumne a k veci budu zapracovane.

Obrázok používateľa duchamp
Offline

Obrázok používateľa pegas
Offline

Ludia uvedomte si ze toto nie je burza. Detektori si chodte predavat inak. Pre trych , ktori nevedia citat tak toto je diskusia o archeologii, nie o predaji detektorov.

Spravne harp, vsetkych ich vymazat. CIM SKOR.!!!!

Obrázok používateľa jupiter
Offline

Spravny pristup Harp :thumbup:

Obrázok používateľa ghost
Offline

Jen na ně na vydřiduchy (teda pardon) vydřitěla.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.