aktivita diskusia Reštaurovanie a konzervovanie 100 Skrinka/komoda a červotoče

  • 100 Skrinka/komoda a červotoče

    Posted by leusa on 20. októbra 2008 at 14:51

    Prosím poradte. Dostali sme dvierkovu vidiecku komodu datovanu rok 1900. Je dost napadnuta cervotocom, neviem ci je aktivny. Ako mame postupovat. Aky prostriedok najlepsie pouzit a ako ho aplikovat? Chcela by som ho strekovat do kazdej dierky a ma sa to aj nejak nanasat stetcom? Chcem ju zlachka prebrusit a dat jej novy nater, mame to prebrusit az po nanasani toho pripravku alebo az potom? Prosim poradte. Mame ju v byte a musime to nejak rychlo vyriesit. Vopred dakujem.

    iynas odpovedal 15 years, 1 month ago 2 Členovia · 10 odpovede/odpovedí
  • 10 odpovede/odpovedí
  • Anonymous

    Member
    21. októbra 2008 at 9:12

    Pozrite si na internete na ČT 1 v archíve reláciu Dobrá rada nad zlato z tridsiateho augusta t.r.

  • Anonymous

    Member
    22. októbra 2008 at 7:31

    Dobry den,len nezacnite robit nieco co je v receptaroch a podobne.Som restaurator a mozem Vam poradit,nechajte to na odbornika.Prilis velkym napadnutim od cervotoca a naslednym brusenim dosiahnete akurat tak zvecsenie dierok az priecne kanaliky po cervotococh.Drevo sa da aj zcelit petrifikaciou.

  • leusa

    Member
    22. októbra 2008 at 7:49

    Zial si obornika nemozeme dovolit :( a zase az tak prezrata nieje. :wink: Lenka

  • Anonymous

    Member
    22. októbra 2008 at 8:35

    A co takto prezret si starsie prispevky. O cervotococh je tu a v stavitelstve popisane az az.

  • Anonymous

    Member
    22. októbra 2008 at 9:14

    len nezacnite robit nieco co je v receptaroch a podobne.Som restaurator a mozem Vam poradit,nechajte to na odbornika.Prilis velkym napadnutim od cervotoca a naslednym brusenim dosiahnete akurat tak zvecsenie dierok az priecne kanaliky po cervotococh.Drevo sa da aj zcelit petrifikaciou.

    Nemyslím si, že človek v doporučenej relácii bol laik, nič za to nedá, keď si reláciu pozrie, aspoň si urobí názor na to, v akom stave sa ešte oplatí sanovať predmet napadnutý črvotočom.
    Ja osobne som dala na doporučenie, ktoré spočívalo v použití extrémnych teplôt (mráz alebo vysoká teplota, podľa veľkosti napadnutého predmetu). Takže starý kredenc som vyložila pod prístrešok, kde po dve zimy vymrzol, v tomto roku bude tretia. V budúcom roku sa odstráni starý náter a “hyn se ukáže”. Inak starí holanďania kládli dreváky na šporák, alebo do trúby, keď posledný raz naložili pred spaním do pece.

  • leusa

    Member
    22. októbra 2008 at 19:31

    Dakujem, tu relaciu som si pozrela a pomohla man. Kazdopadne sme sa dozvedeli to ze pripravok sa ma nanasat na povrch ktory je zbaveny nateru a pokial nechceme davat stary nater dole tak je mozne pripravok nanasat aj z vnutornej srany kde nieje náter a to som sa tu nikde tu nevedela docitat. Nakolko sme stary nater chceli dat dole tak tato informacia bola pre nas dost dolezita. Lenka 8)

  • leusa

    Member
    4. novembra 2008 at 23:01

    Prosim vas co by ste doporucili na osetrenie dreva z vnutra? Skrinka je z vnutra dobre vyumyvaná a zlachka prebrusena lebo bola od farby. Momentalne sa osetruje biochemom. Ale co potom? 8O Cim ju osetrit z vnutra? Dakujem 8)

  • Anonymous

    Member
    6. novembra 2008 at 13:25

    Prosim vas co by ste doporucili na osetrenie dreva z vnutra? Skrinka je z vnutra dobre vyumyvaná a zlachka prebrusena lebo bola od farby. Momentalne sa osetruje biochemom. Ale co potom? 8O Cim ju osetrit z vnutra? Dakujem 8)

    Ja by som ju z vnútra nechala tak, čo keď ju bude treba ešte niekoľkokrát ošetriť?

  • leusa

    Member
    7. novembra 2008 at 18:57

    Ako nemyslela zrovna to nejak nalakovat alebo tak. Skor len nieco na osetrenie :roll: ide o to ze v nej budeme mat oblecenie

  • iynas

    Member
    2. februára 2009 at 15:38

    Na cervotoce pouzite cervostop natrite drevo z stetcom nebojtesa nech sa vsiakne do dreva najlepsie vecer zakrite zigelitom zaba;lte celu komodu. na druhy den z z striekacku nasadte ihlu a vstreknite do dier,pouzivajte rukavice a chrante oci. Ked je drevo suche kludne prebruste sami nato pridete ako .bruste vsmere letopoctov nie krizom .pouzite brusny pap.80,100,a na koniec 120.diery pocervotococh vyplniteked zmiesate obycajny lodny lak z prachom ktory vam zostane zbrusenia dreva.potm prebuste este raz len 100 a120 kou.Kupte vosk na drevo v obchode vam poradia.Na nanasanie vosku pouzite stary stetec z krarkymi vlasmi,nebojtesa aj ked hrusie na vylesteni pouzite fte handry nie silonovena dolestenie naj. plienka hanry mente podla potreby.lestite tym smerom ako ste brusili.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť