Zámocká brána v Malackách poškodená

Pri jednom z posledných vyvážaní kalamitného dreva zo Zámockého parku v Malackách po orkáne, ktorý sa Záhorím prehnal v júli minulého roka, strhlo ráno 22. marca 2010 nákladné auto zámockú bočnú bránu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Ingrid Šrámková, poškodené sú tiež historické vázy a časti pôvodného múra.

Škodu predbežne vyčíslili na približne 17-tisíc eur, konečná suma bude známa až po vyjadrení reštaurátorov. Náklady by mala zaplatiť spoločnosť Drexan, s.r.o., ktorá škodu spôsobila. Tá by mala zároveň upraviť aj zeminu v parku. Mesto má zasa v rozpočte vyčlenené peniaze na výsadbu nových drevín v rámci revitalizácie parku.


Zámocký park v Malackách je národnou kultúrnou pamiatkou.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa uskalienka
Offline


Škoda na strhnutej zámockej bráne ešte nie je vyčíslená

BRATISLAVA 22. apríla (SITA) - Škoda na strhnutej zámockej bráne v Zámockom parku v Malackách, ktorú spôsobilo nákladné auto spoločnosti Drexan, s. r. o., ešte nie je presne vyčíslená. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Malaciek Ingrid Šrámková. "Celá kauza je momentálne v šetrení zo strany poisťovne, ktorá bude škodu uhrádzať z poistky firmy, ktorá škodu spôsobila," povedala Šrámková. Momentálne sa podľa Šrámkovej čaká na záverečnú správu poisťovne, škoda sa pohybuje v rozmedzí 17- až 20-tisíc eur. Poisťovňa bude podľa Šrámkovej hradiť aj rekonštrukciu brány a múru. "Mesto prisľúbilo súčinnosť vypísaním obstarávania na dodávateľa - takže cena rekonštrukcie bude vysúťažená," uviedla Šrámková.

Pri jednom z posledných vyvážaní kalamitného dreva zo Zámockého parku v Malackách po orkáne, ktorý sa Záhorím prehnal v júli minulého roka, strhlo nákladné auto zámockú bočnú bránu. Poškodené boli tiež historické vázy a časti pôvodného múru. Spoločnosť Drexan, s.r.o., ktorá škodu spôsobila, by mala zároveň upraviť aj zeminu v parku. Mesto má zasa v rozpočte vyčlenené peniaze na výsadbu nových drevín v rámci revitalizácie parku.

Zámocký park v Malackách je národnou kultúrnou pamiatkou.

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Opravili bránu v Zámockom parku

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) - Rekonštrukcia Bielej brány v Zámockom parku v Malackách za 15 000 eur sa skončila. Agentúru SITA dnes o tom informovala tlačová tajomníčka a vedúca oddelenia marketingu mesta Malacky Ingrid Šrámková. Bránu strhlo 22. marca nákladné vozidlo, ktoré vyvážalo posledné kalamitné drevo z areálu parku. Zachytilo krídla brány a spolu so stĺpmi strhlo aj časť múrov. Náklady spojené s opravou hradila poisťovňa, s ktorou mala spoločnosť vyvážajúca drevo uzatvorenú zmluvu. S opravou pamiatky začala spoločnosť Kovostav 10. augusta. Zrekonštruovaná bola časť muriva, vystavali sa taktiež nové stĺpy. Krajský pamiatkový úrad povolil, aby boli krídla brány ukotvené do stĺpov a nebola tak potrebná horná spera brány.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.