Vystavujú plagáty z histórie Trienále plagátu Trnava

Pentagram Design, London

Stovku plagátov z histórie Trienále plagátu Trnava vo výbere Dušana Juneka prináša výstava Plagát: Poster! v trnavskej Galérii Jána Koniarka. Jej vernisáž bude vo štvrtok 31. mája o 18:00 v Kopplovej vile, výstava potrvá do 5. augusta. Vybraný súbor predstavuje diela špičkových osobností svetovej scény grafického dizajnu a plagátu.

Galéria Jána Koniarka v Trnave od roku 1991 organizuje medzinárodné Trienále plagátu Trnava, ktoré sa pod záštitou medzinárodnej Rady asociácií grafického dizajnu ICOGRADA so sídlom v Montreale zaradilo medzi najvýznamnejšie svetové kultúrne akcie umenia komunikačného dizajnu. Za vyše dve desaťročia existencie Trienále vznikli v galérii špecializované umelecké zbierky plagátu a grafického umenia, ktoré svojim rozsahom a mimoriadnou kvalitou patria k významným medzinárodným kultúrnym hodnotám.

Bohatú históriu medzinárodného podujatia predstavuje výber, ktorý pripravil renomovaný grafik a dizajnér Dušan Junek, ktorý bol spolu s Jozefom Dókom mladším spoluzakladateľom Trienále plagátu Trnava. Výstava je zároveň pozvánkou na 8. ročník tohto podujatia, ktoré otvorí svoje brány na jeseň tohto roka.

 

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa antiK
Offline

Tu je možné nájsť viac informácií:

?PLAGÁT : POSTER!

To najlepšie z predchádzajúcich Trienále plagátu Trnava na jednom mieste

Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.