V kaštieli opravili jedno krídlo, na zvyšok chýbajú peniaze

Takmer 590 tisíc eur, ktoré získali Malacky na rekonštrukciu Pálffyovského kaštieľa z programu cezhraničnej spolupráce s Rakúskom Paltour, investovali do severozápadného krídla.

Hoci rekonštrukciu by potreboval aj zvyšok kaštieľa, chýbajú na ňu peniaze, uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Malaciek Ingrid Šrámková. "Hlavným partnerom projektu rekonštrukcie je rakúsky Marchegg, strategickými partnermi sú mestská časť Bratislava - Devínska Nová Ves, Bratislavský samosprávny kraj a zámok Schlosshof. Malacky ako predkladateľ projektu a vedúci partner hradili 5 % nákladov. Ukončenie rekonštrukcie bude závisieť od získania finančných zdrojov či už zo súkromného alebo verejného sektora, keďže mesto na to momentálne nemá," uviedla Šrámková.


Rekonštrukcia sa začala v novembri minulého roka. Opravu časti historickej pamiatky zo 17. storočia umožnil projekt v rámci programu cezhraničnej spolupráce s Rakúskom Paltour. Projekt je zameraný na zintenzívnenie spolupráce a propagácie v oblasti kultúry a cestovného ruchu s dôrazom na existujúce kultúrne dedičstvo prihraničného regiónu Dolného Záhoria a Dolného Rakúska. Peniaze išli na rekonštrukciu piatich miestností v kaštieli, ktoré už onedlho poslúžia turistom. V dvoch z nich bude Regionálne centrum destinačného manažmentu, ktorého úlohou je koordinácia a manažment podujatí celého regiónu. Jedným z výstupov Paltouru je tiež spustenie trojjazyčného turistického portálu www.region-palffy.eu, kde sa návštevníci bližšie zoznámia s možnosťami kultúry i športu v Dolnom Záhorí i Dolnom Rakúsku.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: SITA_48, Pamiatky_35 Štítky: Bratislava_3446, SITA_1538

Obrázok používateľa peterg
Offline

Kastiel trocha z inej stranky a hlavne suuudka. Ale ani sa nedivim, ze tie Malacky su cele zvratene, vzhladom na Dobrovodskeho kauzu ako neochotou uradov mu pomoct a nastolit poriadok, tak obcanov-obyvatelov mesta postavit sa za jeho prava a podporit ho verejne... ja som sa snazil aspon v BA ucastou 2x na jeho proteste. Hnus, cele Malacky!!!

 

Takze spat k teme pamiatky...  Tu je :

http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/od-sokujuceho-klipu-sa-mesto-distan...

Obrázok používateľa naj
naj
Offline

Vypuklý problém dnešného Slovenska: nesprávni ľudia na nesprávnych miestach !!! angry

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.