V Holandsku verejnosť zaplatila reštaurovanie obrazu Napoleona

Obrázok k článku (codart.nl)

Amsterdamské múzeum vyzbieralo od verejnosti viac než 50-tisíc eur na reštaurovanie 198-ročného obrazu Napoleonov vstup od belgického maliara Matthieua van Breeho. Umelec zobrazil Napoleona Bonaparteho obklopeného starostami mestských častí Amsterdamu, ktorí ho vítajú v metropole a podávajú mu strieborné kľúče od mestských brán.

"Máme 340 darcov, ktorí prispeli sumami od desať do 25-tisíc eur," uviedla hovorkyňa múzea Martine Willekens. "Potrebovali sme peniaze, tak sme požiadali záujemcov, aby sa na reštaurovaní podieľali takýmto spôsobom," dodala. Podľa hovorkyne bola zbierka, ktorá sa začala v októbri pri príležitosti dvestého výročia generálovho vstupu do Amsterdamu, obrovským úspechom a podobnú iniciatívu by múzeum uvítalo i v budúcnosti.  


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa palo
Offline

Škoda, že SITA nerozlišuje "reštauráciu" a "reštaurovanie" ("restaurant" a "restoration")...

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

vdaka Palo, opravene!! text som precitala letmo, no v nadpise mi stale nieco nesedelo :) ibaze ja myslou stale v kuchyni, dohanam z tyzdna zameskane... cas vianocny a patri sa napiect dobroty... taaak toto by sa na nasej stranke stavat nemalo - ospravedlnujem sa!!

 

Obrázok používateľa harp
Offline

Ako s avola restuarator ktory sa specializuje na restautrovanie resttauracii? Reštauroter?

Obrázok používateľa vlcik-tlcik
Offline

Opilec?

Voľby prehliadania komentárov

.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.