Starožitnosti odviezli za hranice, hrozia im až dva roky

Obrázok k článku

Policajti vypátrali zlodejov, ktorí sa ulakomili na rôzne starožitnosti, tie následne skončili v Maďarsku. Zlodeji ešte pred dvomi týždňami vyčíňali v obci Tekovské Lužany v okrese Levice. Vlámali sa do garáže obecného úradu a z priestorov, ktoré mal v prenájme 65-ročný muž, si odniesli rôzne starožitnosti za viac ako 4 100 eur. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že ukradnuté veci skončili v starožitnostiach v maďarskom Ostrihome a zadržali aj dvoch podozrivých mužov z obce Tekovské Lužany. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, 25-ročný Peter a 34-ročný Ján sa priznali, že v garáži boli a za ukradnuté veci zinkasovali asi 165 eur. Obaja podozriví muži budú za tento skutok obvinení a v prípade dokázania viny im hrozí až dvojročný trest. Ukradnuté starožitné obrazy, hodiny, sošky, vázy, drevené busty, žehličky, popolníky a železný mažiar z konca 17. storočia tak poputujú späť do rúk majiteľa.

 

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa Sasha
Offline

Kto by si chcel odcudzené poklady prezrieť, nájde ich TU.

Nakoniec ešte jedna pikoška pre spoluobčanov, ktorí nechcú vyraziť na zlodejskú výpravu nepripravení. Firma Playmobil® pre nich pripravila pikošku v podobe inovovaného tréningového programu "Krádež v múzeu" za púhych 9,99 €. (Nie je vhodný pre deti do troch rokov.)

Na Slovensku možno s úspechom zakúpiť starší, výbehový, ale o to obľúbenejší tréningový program "Zlodeji starožitností" za smiešnych 7,90 €. Čo sa za mladi naučíš...

Playmobil® Playmobil®
Obrázok používateľa harp
Offline

:)

Tiez sa mi zdalo ze opis predmetov je napovedajuci ze nejde o ziadne "sperky".

A ked to obratim, tato cinnost je dokumentovana samotnym predmetom zaujmu:

http://tripandtravelblog.com/the-strangest-museums-in-the-world/

 

 

the-crime-museum-london.jpg the-crime-museum-london.jpg
Obrázok používateľa lubokubicka
Offline

Skutočné poklady,čo sa týka technikly kradnutia,prispela aj televízia rýchlokurzom ,ako sa vlámať cez plastové okno aj dvera, dokonca dvakrát.

Lemninských zásad sa držia,Učiť sa ,učiť sa,národ treba vzdelávať.

Voľby prehliadania komentárov

.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Tekovské Lužany

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.