Spoznajte historické pamiatky zachránené či obnovené pomocou eurofondov

Obrázok k článku od zora.

Viac ako 60 historických pamiatok Slovenska, k záchrane či obnove ktorých prispeli eurofondy, obsahuje rozsiahla plnofarebná publikácia Eurofondy pomáhajú našej histórii, ktorú v týchto dňoch vydal Úrad vlády SR pri príležitosti Európskeho roka kultúrneho dedičstva.

 

Historické pamiatky, teda hrady, zámky, kaštiele, synagógy, múzeá, technické pamiatky a ďalšie historické skvosty, sú v publikácii prehľadne usporiadané a farebne rozčlenené podľa toho, či sa nachádzajú na západnom, strednom alebo východnom Slovensku. Samozrejmosťou je aj mapa Slovenska s označením, kde sa pamiatka nachádza. Sprievodný text predstavuje jednotlivé pamiatky od ich histórie až po súčasnosť, ponúka rôzne zaujímavosti, ale aj podujatia či atrakcie, ktoré sa v ich areáloch uskutočňujú. Popis pamiatok je doplnený o informácie, z ktorých operačných programov boli ich obnovy a rekonštrukcie financované. Brožúra je nielen zaujímavo poňatou propagáciou eurofondov a ich pomoci Slovensku v oblasti obnovy historických pamiatok, ale aj fotograficky a informačne bohatou pozvánkou pre zahraničných či domácich turistov na návštevu našej krajiny.

 

Na výrobe a tlači publikácie participovala SOŠ polygrafická v Bratislave a je možné ju získať bezplatne v integrovanej sieti Informačno-poradenských centier pre EŠIF v Žiline, Trnave, Nitre, Trenčíne, Košiciach, Prešove a Banskej Bystrici. Elektronickú verziu publikácie nájdu záujemcovia na webovom sídle www.eufondy.sk: http://www.partnerskadohoda.gov.sk/2873-sk/publikacie/.

 

Úrad vlády SR - odbor informovanosti a publicity

www.vlada.gov.sk

www.partnerskadohoda.gov.sk

www.eufondy.sk


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: SITA, Pamiatky

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Momentálne nie je prihlásený žiadny užívateľ.

Nováčikovia

Obrázok používateľa Podmlynarova
Obrázok používateľa Petrisko
Obrázok používateľa Katia
Obrázok používateľa Zuzi
Obrázok používateľa passion777
Obrázok používateľa majo24284
Obrázok používateľa petagal
Obrázok používateľa Afrodita0000