Spoznajte historické pamiatky zachránené či obnovené pomocou eurofondov

Obrázok k článku od zora.

Viac ako 60 historických pamiatok Slovenska, k záchrane či obnove ktorých prispeli eurofondy, obsahuje rozsiahla plnofarebná publikácia Eurofondy pomáhajú našej histórii, ktorú v týchto dňoch vydal Úrad vlády SR pri príležitosti Európskeho roka kultúrneho dedičstva.

 

Historické pamiatky, teda hrady, zámky, kaštiele, synagógy, múzeá, technické pamiatky a ďalšie historické skvosty, sú v publikácii prehľadne usporiadané a farebne rozčlenené podľa toho, či sa nachádzajú na západnom, strednom alebo východnom Slovensku. Samozrejmosťou je aj mapa Slovenska s označením, kde sa pamiatka nachádza. Sprievodný text predstavuje jednotlivé pamiatky od ich histórie až po súčasnosť, ponúka rôzne zaujímavosti, ale aj podujatia či atrakcie, ktoré sa v ich areáloch uskutočňujú. Popis pamiatok je doplnený o informácie, z ktorých operačných programov boli ich obnovy a rekonštrukcie financované. Brožúra je nielen zaujímavo poňatou propagáciou eurofondov a ich pomoci Slovensku v oblasti obnovy historických pamiatok, ale aj fotograficky a informačne bohatou pozvánkou pre zahraničných či domácich turistov na návštevu našej krajiny.

 

Na výrobe a tlači publikácie participovala SOŠ polygrafická v Bratislave a je možné ju získať bezplatne v integrovanej sieti Informačno-poradenských centier pre EŠIF v Žiline, Trnave, Nitre, Trenčíne, Košiciach, Prešove a Banskej Bystrici. Elektronickú verziu publikácie nájdu záujemcovia na webovom sídle www.eufondy.sk: http://www.partnerskadohoda.gov.sk/2873-sk/publikacie/.

 

Úrad vlády SR - odbor informovanosti a publicity

www.vlada.gov.sk

www.partnerskadohoda.gov.sk

www.eufondy.sk


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: SITA, Pamiatky

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.