Spišské múzeum predstaví projekt obnovy hradu

Obrázok k článku

Spišské múzeum v Levoči predstaví verejnosti komplexný projekt stabilizácie románskeho paláca a obnovy Spišského hradu. Stane sa tak na treťom ročníku medzinárodného kultúrneho festivalu súHRADnice 2011, ktorý sa uskutoční v piatok a sobotu v Levoči a na Spišskom hrade. Hlavnou témou podujatia bude obnova hradných komplexov a ruín a tiež smerovanie obnovy hradu. Na workshope sa zídu odborníci, ktorí sa venujú tejto problematike. Podujatie je bezplatne prístupné aj pre širokú verejnosť, informovala Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči.

Verejnosť sa na piatkovom workshope prvýkrát dozvie výsledky architektonickej súťaže návrhov na obnovu Spišského hradu. Súčasťou prvého dňa podujatia súHRADnice bude otvorenie výstavy „Spišský hrad a jeho obnova“ v priestoroch Spišského múzea v Levoči, na ktorej budú vystavené všetky architektonické návrhy prihlásené do súťaže.

Sobota je venovaná kultúrnemu programu pre verejnosť na Spišskom hrade. Program sa začína o 10:00 komentovanou prehliadkou hradu, ktorá nadväzuje na workshop a bude venovaná súčasnému stavu a smerovaniu obnovy Spišského hradu. Nasledovať bude historický sprievod Spišským Podhradím, ktorý bude zároveň živou pozvánkou na popoludňajšie podujatie na hrade. V rámci kultúrneho programu sa môžu návštevníci tešiť na vystúpenie skupín historického šermu, dobovú hudbu, tanec a divadlo. Program na Spišskom hrade vyvrcholí večerným koncertom skupiny Fragile a ohňovou šou, ktorá uzavrie podujatie. V rámci podujatia súHRADnice 2011 pripravili organizátori premietanie filmov o hradoch a múzeách, prezentáciu viacerých hradov a múzeí či kreatívnu dielňu pre deti.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Levoča, Spišský hrad a pamiatky okolia (UNESCO)

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.