Spišská Belá uprednostnila ochranu kaštieľa pred priemyselným parkom

Obrázok k článku

Mesto Spišská Belá uprednostnilo ochranu národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľ Strážky pred výstavbou priemyselného parku v mestskej časti Strážky. Poslanci mestského zastupiteľstva zamietli zmenu územného plánu mesta v tejto mestskej časti. Podľa primátora Štefana Bieľaka rozhodla ochrana kultúrneho dedičstva a jedinečnosť okolitého prostredia. „Najvážnejším dôvodom pre zamietnutie žiadosti bol negatívny dopad možnej výstavby na areál Kaštieľa Strážky a jeho okolie,“ uviedol pre SITA. Poslanci v Spišskej Belej zároveň súhlasili s návrhom Pamiatkového úradu na vyhlásenie ochranného pásma kultúrnej pamiatky Kaštieľ

Požiadavka na zmenu územného plánu mesta Spišská Belá v mestskej časti Strážky prišla od vlastníka pozemkov. Ide o územie s rozlohou približne deväť hektárov a je plynulým pokračovaním priemyselnej zóny Kežmarok – Pradiareň v katastri mesta Kežmarok. Podľa primátora Spišskej Belej územie pred Kaštieľom Strážky by malo zostať v súčasnej podobe alebo sa môže využiť na iné účely, ale "určite nie na výstavbu priemyselného parku.“ Mesto Spišská Belá nie je proti vytváraniu nových pracovných príležitostí, investorom ponúka iné, vhodnejšie lokality v Spišskej Belej. Mesto zároveň pripravuje nový územný plán, v ktorom sa uvažuje o vytvorení priemyselnej zóny v blízkosti bývalej tabakovej továrne.

Rozhodnutie poslancov Spišskej Belej pozitívne hodnotí riaditeľka Kaštieľa Strážky Mária Šelepová. „To, ako hlasovali naši poslanci, nám urobilo obrovskú radosť. Svedčí to o zodpovednosti Mestského zastupiteľstva v Spišskej Belej voči obyvateľom a hlavne voči budúcim generáciám,“ povedala M. Šelepová. Podľa nej celý problém nemožno stavať kontroverzne. „Priemyselné parky i zamestnať ľudí potrebujeme, ale musíme vyberať vhodné lokality na priemyselné zóny a táto lokalita je absolútne nevhodná,“ doplnila M. Šelepová.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa annag
annag (bez overenia)


Hurá!!!Máme na Sovensku aj osvietených pánov mestských poslancov a pána primátora. môžu byť všetkým ostatným ignorantským mestským pánom poslancom príkladom.

Obrázok používateľa Jusuf
Offline

Tomu sa veľmi teším. Ešte špeciálne pre blízky vzťah k Spišskej Belej, kde som nejedného silvestra i iné zažil...

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

je to uzasny kulturny sok pre krajinu, kde sa uzemne plany menia castejsie ako ... skvele, moja ucta.

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

Vladimira_Kotrusova napísal/a:

je to uzasny kulturny sok pre krajinu, kde sa uzemne plany menia castejsie ako ... skvele, moja ucta.

 

som ako sipkova ruzenka ... ake to ma pokracovanie?

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

mila Vladimira,

nie si sipova ruzenka... to len nova verzia umoznuje vkladat suvisiace clanky a tak sa oprasuju clanky uz davno zabudnute :) tiez moja poklona lastovickam kulturneho naroda...

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

po prebudeni som si vsimla ... to je to moje klikanie :-) pride mail, vidim obnova, precitam a reagujem ak mam "potrebu" ... potom som si vsimla data, uz si dam pozor :-)

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

aky pozor... kulturne dedicstvo - posolstvo storoci, tisicroci... a my tu budeme opatrni kvoli 2,5 roku?? :)

pozitivne ladenych komentov / pochval k pozitivnym spravam / cinom na tejto pode nie je nikdy dost... a pritom su tak potrebne... pochvaly aj ciny :)

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.