Pokračujú v záchrane kaštieľa Rusovce

Kaštieľ v Rusovciach, ilustračné foto, zdroj wiki

Úrad vlády SR pokračuje v záchrane kaštieľa Rusovce. V roku 2011 investoval do areálu a objektu kaštieľa Rusovce takmer 92 000 eur, čo je o 30 % viac ako v predchádzajúcich rokoch. Najviac financií sa investovalo do obnovy a údržby parku a do nevyhnutných prác na záchranu objektu. Snaha Úradu vlády SR o záchranu a rekonštrukciu tohto jedinečného kaštieľa našla oporu aj v návrhu rozpočtu pre roky 2012 – 2014, keď majú byť na tento účel uvoľnené ročne približne tri milióny eur.

Generálny projektant rekonštrukcie Ján Bahna vypracoval pre Úrad vlády SR návrh na ocenenie najnevyhnutnejších prác na údržbe a záchrane objektu, ktoré sú predpokladom pre začiatok vlastnej rekonštrukcie. Z predbežného finančného prepočtu generálneho projektanta si sanačné a súvisiace práce vyžiadajú takmer štyri milióny eur. Neriešenie problému bude mať za následok ďalšiu devastáciu už vykonaných prác.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa antiK
Offline

Ktože to tam vystupuje v pozícii generálneho projektanta rekonštrukcie. To meno som už niekde... , že by Vígľaš, Levická synagóga a teraz Rusovce?

Obrázok používateľa vevericus
Offline

Budeme mat dalsiu novostavbu...

 

Obrázok používateľa gabirusi
Offline

podľa mňa to vyzerá u nás tak, že niekto z podnikateľov vidí v nejakej staršej historickej budove dobrý "kšeft" a tak, vloží do projektu investície a potom sa z kaštieľa stane nie mieto pre návštevníkov ale pre nocľažníkov, ktorí si zaplatia ťažké peniaze za jednu noc v "krásne" zrekonštruovanom kaštieli... 

Voľby prehliadania komentárov

.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.