Odovzdali Ocenenia za príkladnú obnovu 2011

Obrázok k článku

Ocenenie verejnosti za najlepšie obnovenú historickú budovu malokarpatského regiónu získal rekonštruovaný vinohradnícky dom „Kamenný dvor“ vo Svätom Jure. Agentúru SITA o tom informoval architekt Michal Škrovina. Cenu Odbornej poroty získal Roľnícko-remeselnícky dom v Budmericiach, ktorý je ojedinelým príkladom autenticky zachovaného vidieckeho typu domu. Majitelia oboch ocenených objektov si prevzali tradičnú cenu – ručne maľovanú keramickú plaketu, ktorú je možné umiestniť pri vstupe do objektu tak, aby návštevníci i okoloidúci mali možnosť spoznať, že ide o laureáta Ocenenia za príkladnú obnovu. Majitelia všetkých nominovaných objektov dostali čestný diplom, ktorý je vyjadrením uznania za citlivý prístup k obnove zachovávajúcej kvality a hodnoty budovy.

Do súťaže bolo nominovaných desať objektov, ktoré vytvorili zaujímavú a reprezentatívnu vzorku pozitívnych príkladov obnovy. Zastúpené boli objekty súkromného i verejného charakteru z viacerých miest a obcí malokarpatského regiónu: Roľnícko-remeselnícky dom v Budmericiach, Námestie v Častej, Dom „Kamenný dvor“ vo Svätom Jure, Rodinný dom v Jure, Dom s penziónom v Modre, Hotel Sebastián v Modre, Bývalý mlyn v Modre, Krušičova kúria v Pezinku, Turecký dom v Pezinku a Kaplnka sv. Vendelína s Pálfiovskou hrobkou v Smoleniciach.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách: Ocenenie verejnosti a Ocenenie odbornej poroty. Ocenenie verejnosti bolo udelené na základe hlasovania verejnosti na internetovom portále www.ainova.sk, kde boli nominované objekty prezentované vo forme fotogalérie s možnosťou hlasovania. Odborná porota zložená z interdisciplinárneho tímu pokrývajúceho oblasti manažmentu, investovania, obnovy architektonického dedičstva a kultúry rozhodla o udelení Ocenenia odbornej poroty.

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.