Na čom sedela Európa

Ilustračné foto

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice pripravilo pre svojich návštevníkov počas letnej turistickej sezóny výstavu vývoja stoličky pod názvom Na čom sedela Európa. Návštevníci ju môžu vidieť vzápadnom krídle Bojnického zámku v dňoch od 20. júla do 30. septembra denne od 9:00 do 17:00.

„Výstava predstaví vývoj snáď najdôležitejšieho kusu nábytku – stoličky, tak ako ním prešla v priebehu storočí. Ľudia si v podstate neuvedomujú, aký je to dôležitý kus nábytku a možno začnú oňom rozmýšľať, až keď dlho sedia na nie práve pohodlnej stoličke, ktorej výrobcovia a najmä dizajnéri zabudli na hlavnú mierku, na človeka,“ uviedla Lucia Sokolová z oddelenia marketingu Slovenského národného múzea – Múzea Bojnice. Maxim Gorkij kedysi napísal: Treba si vážiť ľudský zadok, aby sme vyrobili dobrú stoličku. Výstava tak ukáže, ako sa s tým vysporiadali starí majstri v minulosti. „Návštevníci pri prehliadke expozície často prejdú okolo stoličiek tak, že ich jednotlivo nevnímajú. Nemajú možnosť bližšie sa zoznámiť s históriou tak potrebného a dôležitého kusa nábytku, akým stolička vždy bola. Preto im túto možnosť ponúka naša výstava,“ dodala Sokolová.

Okrem stoličiek zo zbierkového fondu Slovenského národného múzea - Múzea Bojnice vystavia aj stoličky zo zbierkových fondov ďalších slovenských múzeí, patriacich pod Slovenské národné múzeum.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.