Na Bratislavskom hrade sprístupnili oddychovú zónu

Obrázok k článku od zora.

V areáli Bratislavského hradu neďaleko reštaurácie Hrad je od 29. mája sprístupnená oddychová zóna pre všetkých návštevníkov. Na pracovných raňajkách ju predstavil predseda Národnej rady SR (NR SR) Andrej Danko s tým, že oddychová zóna bude pre ľudí prístupná zadarmo. “Zóna bude počas letnej sezóny otvorená každý deň od 9:00 do 21:00 a ponúkať bude pre ľudí tridsať kresiel na sedenie,“ doplnil slová predsedu NR SR vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

 

Podľa Guspana je oddychová zóna jednou z noviniek pre návštevníkov Bratislavského hradu. “Ďalšou novinkou je spustenie bezplatného wifi pripojenia v Barokovej záhrade. V budúcnosti chceme wifi sieťou pokryť celý areál hradu,“ uviedol ďalej Guspan. Ako ďalej dodal, Kancelária NR SR tiež postupne obnovuje lavičky, odpadkové koše či parkové osvetlenie.

 

Bratislavský hrad je jeden z najstaršie postavených hradov na Slovensku, stál tu už počas obdobia Veľkej Moravy. Prvá písomná zmienka o hrade pochádza z roku 907. Do 13. storočia mal aj cirkevný charakter, vydávali a overovali sa tu listiny. Počas vlády kráľa Židgmunda Luxemburského začal hrad nadobúdať podobu, akú má dnes. V roku 1811 zachvátil hrad veľký požiar a stala sa z neho ruina. Chátral až do roku 1953, keď ho začali postupne rekonštruovať. Hrad je pre návštevníkov otvorený počas celého roka.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: SITA, Hrady a zámky, Pamiatky

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.