Londýn z čias Dickensa ožije pomocou aplikácie

Ilustračné foto, zdroj: net

Majitelia tabletov môžu na vlastnej koži zažiť temné stránky Londýna v takej podobe, v akej ich poznal spisovateľ Charles Dickens. Pomocou novej aplikácie si ľudia môžu prečítať grafický román na pokračovanie, v ktorom sa kombinuje text, grafika a rozprávanie. Čitateľ pomocou Google máp uvidí londýnske ulice tak, ako vyzerali vo viktoriánskej ére v roku 1862. "Dickensove diela si zväčša spájame s prenikavými karikatúrami a živými charakterovými komédiami, ale možnosť ponoriť sa do sveta jeho temných pozorovaní treba vnímať ako podmanivý výlet po tej nepríjemnejšej stránke viktoriánskeho Londýna," vyjadril sa Mark Strong, ktorý sa zhostil úlohy rozprávača.

Aplikácia obsahuje niekoľko poviedok, historickú mapu Londýna a množstvo interaktívnych prvkov, vďaka ktorým príbeh čitateľovi ožíva pred očami. Väčšinu textov tvorcovia prebrali z diela Sketches by Boz, ale v rámci bonusového materiálu nechýbajú ilustrované úryvky zo známejších titulov ako Pochmúrny dom či Oliver Twist. Aplikáciu si môžu záujemcovia stiahnuť zdarma, jednotlivé epizódy budú vychádzať raz mesačne v poradí, ktoré bude zodpovedať pôvodnému vydaniu Dickensových kníh.

Epizódy bude ponúkať internetový obchod iTunes za 1,49 libry (v prepočte približne 1,8 eur) a budú vychádzať počas trvania výstavy v Londýnskom múzeu týkajúcej sa legendárneho spisovateľa, ktorá sa začala 9. decembra 2011. V rámci nej si môžu návštevníci pozrieť množstvo predmetov spojených s Dickensom ako napríklad rukopis knihy Veľké nádeje. "Dickens je prvým autorom, ktorý opísal moderné mesto devätnásteho storočia a jeho hlboký dopad na spoločnosť a najmä na obyčajných ľudí," vyjadril sa Alex Werner z Londýnskeho múzea. "Jeho diela sú stále relevantné najmä preto, že aj dnes sa po celom svete rapídne rozvíjajú obrovské mestá čeliace takým problémom a výzvam, ktoré ovplyvňovali pred 150 rokmi viktoriánsky Londýn," dodal.  


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.