Deň múzeí: Svätý Anton, Skalica, Tatranská Lomnica, Topoľčany,

Múzeum vo Svätom Antone

Slávnostné otvorenie zreštaurovaného východného krídla kaštieľa – v rokoch 2003-2004 sa začali práce na reštaurovaní východného krídla kaštieľa. Celkom bolo obnovených 5 miestností v krídle, ktoré obýval do roku 1944 bývalý bulharský cár Ferdinand Coburg. Východné krídlo bude slávnostne otvárať minister pôdohospodárstva SR Zsolt Simon.
Dátum konania: 17. máj 2005

Vstupné: nie je zdarma

Jar pod Sitnom – touto akciou múzeum v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia a Rančom Nádej už po tretíkrát účastníkom (žiakom ZŠ z banskoštiavnického regiónu) priblíži krásu banskoštiavnickej prírody. Formou hier na jednotlivých stanovištiach a divadielkom si pripomenieme, prečo máme zveľaďovať a chrániť prírodu. Poskytneme informácie pre niekoho nové, pre niekoho už známe, o rastlinách a živočíchoch žijúcich v našom okolí.

Miesto konania: Múzeum vo Svätom Antone

Dátum konania: 18.- 20. máj 2005

Vstupné: zdarmaZáhorské múzeum Skalica

Historické pohľadnice Trnavského kraja – putovná výstava v spolupráci múzeí Trnavského kraja

Deň otvorených dverí – konzultácie a poradenstvo pre verejnosť
Miesto konania: Záhorské múzeum

Dátum konania: 18. máj 2005

Vstupné: zdarma
Štátne lesy TANAPu Tatranská Lomnica

18. mája 2005 bude širokej verejnosti bezplatný vstup do múzeaTríbečské múzeum Topoľčany

Svet v malom – výstava, ktorá prezentuje tvorbu Jany Hojákovej – podmaľba na sklo a Pavla Konečného – vkladačky do fliaš (5.5.-31.5.2005)Už Turek ide... – výstava približujúca obdobie pôsobenia Turkov na Slovensku vznikla ako výsledok spolupráce múzeí v Rimavskej Sobote, Nových Zámkoch, Hlohovci, Topoľčanoch, Lučenci a múzeí v Tate a Ostrihome v MR (3.5.-9.7.2005)Pod tureckým stanom - animačné podujatie s tvorivými dielňami (vedomostné súťaže a súťaže zručnosti, skladanie puzzle, výroba častí ošatenia Turkov, maľovanie exponátov, atď.) (9.5.-27.5.2005)Odkryté zákutia múzea – prednáška spojená s besedou, ukážkami zbierkových predmetov, videoprojekciou, priblížiť návštevníkovi jednotlivé oblasti činnosti múzea s dôrazom na akvizičnú činnosť a prácu so zbierkami.

Vstupné: zdarma
Vstup na výstavy a animačné podujatie bude za poplatok, ale vstupenky zakúpené 18.mája budú zlosované a výhercovia budú odmenení. V tento deň všetkých návštevníkov čaká sladké prekvapenie a drobný propagačný materiál.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.