Bystrická dopravná spoločnosť nesie plnú zodpovednosť za katastrofu v Ožďanoch

Obrázok k článku od zora.

Bystrická dopravná spoločnosť nesie plnú zodpovednosť za vzniknutú katastrofu v Ožďanoch. Uviedol to štátny tajomník ministerstva kultúry Konrád Rigó v stanovisku, ktoré poskytol agentúre SITA v súvislosti s požiarom v kaštieli v Ožďanoch. „Vlastníctvo národnej kultúrnej pamiatky neznamená iba hodnotný nehnuteľný majetok v účtovníctve podniku, je to aj obrovská úloha spoločenskej zodpovednosti pre firmu. Za stav a za ochranu národnej kultúrnej pamiatky podľa zákonov tejto krajiny zodpovedá jej vlastník," podotkol.

 

Ako ďalej informoval štátny tajomník, štát podporuje vlastníkov pamiatok prostredníctvom dotácií z rezortu kultúry. „Táto spoločnosť však za posledných päť rokov nepodala ani jednu žiadosť na ochranu kaštieľa a podľa medializovaných informácii svoj majetok nemala ani poistený. Môžeme teda konštatovať, že v týchto svojich zákonných a spoločenských úlohách Bystrická dopravná spoločnosť očividne zlyhala," zdôraznil.Nakoľko podľa účtovnej závierky z roku 2018 táto spoločnosť disponuje s niekoľko miliónovým nerozdeleným ziskom, Rigó očakáva, že sa tentokrát zachovajú zodpovedne a urobia všetko pre záchranu a obnovu symbolickej pamiatky nášho kultúrneho dedičstva.

 

Národná kultúrna pamiatka, ktorá je ozdobou tohto regiónu, sa v štvrtok podvečer ocitla v plameňoch. Na mieste zasahovalo takmer 30 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Škody po požiari kaštieľa v Ožďanoch odhadli na minimálne 300-tisíc eur


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Momentálne nie je prihlásený žiadny užívateľ.

Nováčikovia

Obrázok používateľa Mimoto
Obrázok používateľa Hriva
Obrázok používateľa Martin Sepelak
Obrázok používateľa Peter Prengel
Obrázok používateľa Karol Kletečka
Obrázok používateľa Martin17
Obrázok používateľa Alexandra17
Obrázok používateľa lukas mendel