Archeológovia objavili pri obnove hotela historické nálezy

Trenčín, Hotel Tatra

Pri rekonštrukcií Hotela Tatra v Trenčíne našli historické zvyšky pece či rôzne úlomky nádob. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Holding SYNOT Magda Pekařová. V budúcnosti by mali byť podľa nej prístupné návštevníkom v zrekonštruovanom hoteli.

Na stavebné práce dohliada Krajský pamiatkový úrad v Trenčíne, ktorý nariadil archeologický výskum. Ten robí súkromná spoločnosť Via Magna, s. r. o. z Vrútok. Archeológovia momentálne tieto nálezy spracúvajú, s čím by mali skončiť asi o mesiac. Podľa Milana Horňáka z Via Magny však v tomto prípade zrejme nenašli nič

V Trenčíne česká spoločnosť Holding SYNOT zrekonštruuje secesný hotel Tatra za viac ako 10 mil. eur. Časť peňazí, a to 3,9 milióna eur pôjde z prostriedkov Európskej únie. V štvorhviezdičkovej Tatre pribudne wellness centrum a presklená hotelová hala s Lobby barom. Menšou zmenou by mali prejsť i hotelové izby. Hotel je pre verejnosť uzatvorený, otvoriť by ho mali v máji 2012. Spoločnosť Holding SYNOT sa podľa Pekařovej bude snažiť rešpektovať secesnú architektúru budovy, ktorá patrí k historickým pamiatkam Trenčína. Je to tak i vďaka nápisu na trenčianskej skale, ktorý momentálne prekryli.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.