Výzva na odvolanie riaditeľa KPÚ úspešná

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Dňa 2.1. 2012 sa 14 občanov Banskej Štiavnica a Banskej Bystrice obrátilo s verejnou výzvou na generálnu riaditeľku Pamiatkového úradu SR Katarínu Kosovú, aby odvolala riaditeľa Krajského pamiatkového úradu v Banskej Bystrici PhDr. Miroslava Suru.

 

Vo výzve boli zhrnuté dôvody, ktoré viedli signatárov k takejto výzve, išlo predovšetkým o nekompetentné rozhodovanie v oblasti pamiatkovej starostlivosti. Výzvu podporilo svojim podpisom 950 občanov
V oficiálnej odpovedi od generálnej riaditeľky sa uvádza, že „neprevládajú jednoznačné dôvody na to, aby bol odvolaný z funkcie riaditeľa“. Pani generálna riaditeľka tak dodatočne legitimizovala konanie, ktoré signatári označujú za nekompetentné, škandalózne a účelové. Podľa signatárov výzvy je to veľmi nešťastný dôkaz pomerov, ktoré v oblasti pamiatkovej starostlivosti na Slovensku v súčasnosti prevládajú.

 

 

Oceňujeme, že Ministerstvo kultúry SR situáciu vyhodnotilo inak, ako generálna riaditeľka PÚ SR a PhDr. Miroslav Sura ku 1.3.2012 už nie je zamestnancom KPÚ SR.

 

Teraz apelujeme na PÚ SR, aby sa konkurz na nového riaditeľa neodďaľoval a prebehol transparentne a so zainteresovaním odbornej verejnosti. Len tak sa dá zabezpečiť, aby sa neopakovala situácia, ktorá viedla nespokojných občanov k výzve na odvolanie riaditeľa KPÚ Miroslava Suru.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: Pamiatky_35 Štítky: Miroslav Sura

Obrázok používateľa rastoo
Offline

Tomu sa hovorí pomsta?Zamyslime sa nad pôsobením pani Kosovej v jej funkcii.

Obrázok používateľa oko
oko
Offline

Podstatné je toto vyhlásenie:

...povedal dnes pre agentúru SITA Sura s tým, že už je tretí rok v dôchodkovom veku a na odchod sa chystal od začiatku roka. Dodal, že na dôchodku bude mať viac času, aby sa venoval obrane svojej cti a na Macharika s právnikmi pripravuje trestné oznámenie za ohováranie aj žalobu na ochranu osobnosti. "Pán Macharik sa mal radšej modliť, aby som zostal vo funkcii," podotkol Sura.

Obrázok používateľa asomtam
Offline

Perfektné!!!

Škoda, že sa toho jeden doktor nedožil. 

Voľby prehliadania komentárov

.

Gúľam očami

Informácie o oko

Obrázok používateľa oko

Meno
Fedor

Zamestnanie
Cestovateľ

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.