Blog používateľa uskalienka

Kurz Sakrálna architektúra a posvätná geometria - ON LINE

Po prvý krát On line kurz, ktorý môžete absolvovať v pohodlí Vášho domova, bez nutnosti niekam cestovať.

Ako to bude prebiehať?

Seminár Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja 2012

Krajský pamiatkový úrad Trnava a Mesto Trnava každoročne usporadúva odborný pamiatkový seminár Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja. Dňa 4. decembra 2012 sa uskutoční už 19. ročník.

Neuveriteľná pravda o konci sveta: Peruánsky šaman prezradil Slovákom, čo sa stane 21. 12. 2012

Smrť a skaza! To sú najčastejšie slová, ktoré sa nám spájajú s dátumom 21. 12. 2012 - koncom mayského kalendára, ktorý má predpovedať zničenie sveta.

Obnova pamiatok a historických cirkevných stavieb - konferencia v Brne

24. apríla 2012 zaháji Stavebné veľtry Brno konferencia venovaná problematike rekonštrukcie historických a cirkevných pamiatok z niekoľkých uhlov pohľadu.

Na pomoc hradu Krásna Hôrka je zriadený špeciálny účet

Na obnovu hradu Krásna Hôrka, ktorý v sobotu zachvátil rozsiahly požiar, zriadilo Slovenské národné múzeum (SNM) špeciálny účet.

Žalmy Jána Silvána zaznejú po stáročiach v trnavskej bazilike

Unikátny koncert z tvorby renesančného autora Jána Silvána Písně nové na sedm žalmů kajících i jiné žalmy si môžu po stáročiach od ich vzniku premiérovo vypočuť návštevníci koncertu trnavského voká

Knižnica na kolesách

PREŠOV/SVIDNÍK 8. novembra (SITA) – K čitateľom v najzapadnutejších obciach severovýchodného Slovenska sa už 18 rokov dostávajú knihy vďaka knižnici na kolesách.

Dva dni - a verejnosť rozhodne, ktorú sochu obnovia

Už len dva dni ostávajú na hlasovanie, v ktorom verejnosť môže online hlasovaním rozhodnúť o tom, ktorá z 8 sôch v rôznych mestách Slovenska sa dočká obnovy.

O minulosti Brezovej pod Bradlom pred rokom 1848

Rada by som vám predstavila novú monografiu svojho rodného mesta.

Etnofolk – ľudová kultúra na internete

V posledných rokoch sa tradičná ľudová kultúra stala vyhľadávaným prameňom spoločenských, záujmových i komerčných aktivít.

Slovensko sa zapojilo do Svetového týždňa zelených budov

Formou odborných podujatí a akcií pre širokú verejnosť sa Slovensko po prvýkrát zapája do Svetového týždňa zelených budov.

Výstava fotografií z Noci kostolov

Jedinečnú atmosféru prvýkrát uskutočnenej Noci kostolov pripomína výstava víťazných fotografií fotosúťaže Noc kostolov mojimi očami v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave.

V Sobotišti si pripomenú počiatky slovenského divadelníctva

Spomienková slávnosť pri príležitosti 170. výročia založenia Slovenského národného divadla nitrianskeho sa uskutoční v nedeľu 28. augusta v Sobotišti v okrese Senica.

Keltský deň zaujme konfliktom dvoch kmeňov

LIPTOVSKÁ MARA 15. júla (SITA) – Ukážkou konfliktu dvoch kmeňov, bojmi a obetou človeka zaujme v sobotu prvý ročník Keltského dňa v archeoskanzene Havránok nad Liptovskou Marou.

uskalienka - blog

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.