Súpis národných kultúrnych pamiatok - 300 rokov

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Jedine co sa da knihe Národné kultúrne pamiatky na Slovensku - okres Martin vytknut je ze prichadza 4 roky po vydani prveho dielu. Viem ze Pamiatkove urady maju mnozstvo kvalitnych informacii uz davno pokope. Nestastne vykonavanie uradnickych povinnosti im vsak nedovoluje tieto informacie ucesat a po minimalnom doplneni pripravit pre vydavatela.

 

Ako som spomenul tu, pridavam kratky prepocet.

Pokial mame na slovensku 79 okresov a supis NKP jedneho okresu bude trvat 4 roky. Za necelych 308 rokov budeme mat k dispozicii celkovy supis NKP.

 

 

 

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

vypocet je nanajvys zaujimavy :-) aktualizacia dat k jednotlivym pamiatkam ma vsak svoje skryte zakutia. zber a verifikaciu udajov pre aktualizacne listy robili rozne "odborne zdatne osoby" a niektore boli "od stola" odflaknute, len aby bol splneny plan. zostavovatelia maju co robit, aby to dostalo tu spravnu hlavu i patu. takze verme, ze sa dozijeme dalsich dielov skor ... 

Voľby prehliadania komentárov

.

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.