SúHRADnice 2011

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Na drobné rozmenený názov konferencie Súhradnice odkrýva viacero jej rovín. Ústredným slovom i motívom je hrad – teda objekt hradu vo všetkých jeho podobách  a možnostiach rôznorodého chápania ako pamiatkovej budovy, architektonického skvostu, prezentačného priestoru i turistickej lokality. Hradné monumenty  sú sprítomnením minulosti a podnecujú úvahy o ich budúcnosti. Preto je nevyhnutné hľadať nové možnosti  komunikácie a partnerstva, nové možnosti a podoby spolupráce vo všetkých jej formách pre úspešné napredovanie a vývoj hradných objektov. Poukázať na rôznorodosť  spôsobov ich správy a rôznorodosť prezentačných výstupov. Popri samotnej architektúre je potrebné všímať si aj návštevníka – jedného z najdôležitejších prvkov hradnej súčasnosti ako turistickej lokality. Nové spôsoby vytvárania interaktívnych prezentácií v súlade s historickým a umelecko – historickým zameraním týchto objektov je potrebné chápať spolu s komplexnými snahami o zatraktívnenie celkového prístupu vo všetkých rovinách , špecifikovaním charakteru  smerovania hradných expozícií ako primárnej prezentačnej aktivity permanentne dopĺňanej o aktuálne  poznatky a informácie.

 

 harp

 

Vstupné: celé 5,00 € / zľavnené 3,50 € Počas celého dňa je vstupné nemenné / Začiatok predaja vstupeniek - 9:00 - Spišský hrad / Koniec predaja vstupeniek - 10. min. po začatí posledného programového bloku (Ohňová šou).

V cene vstupného zakúpeného do 18:00 je zahrnutá aj prehliadka hradu a jeho expozícií. Prehliadka hradu sa končí o 19:00. Po 19:00 je pohyb možný iba na strednom a dolnom nádvorí hradu.

Zmena programu a termínov vyhradená. SNM-SML si vyhradzuje právo na prípadnú programovú a časovú úpravu.Podujatie, spojí niekoľko hradov na stretnutí, ktoré je orientované na viacero rovín viažucich sa k spravovaniu a smerovaniu spravovania hradov v súčasnosti s ponúknutím vízií perspektív do budúcnosti.

 

 harp

 

Info aj na: http://www.spisskemuzeum.com/suhradnice.html


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa harp
Offline

Na akcii Suhradnice na Spisskom hrade, bude prezentovany navrch konzervacie a prestresenia romanskeho palaca a dalsich objektov Horneho Spisskeho hradu, od Obnova s.r.o.

Voľby prehliadania komentárov

.

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Levoča, Spišský hrad a pamiatky okolia (UNESCO)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.