Slovensko sa zapojilo do Svetového týždňa zelených budov

Titulny obrazok blogu uzivatela: uskalienka

Formou odborných podujatí a akcií pre širokú verejnosť sa Slovensko po prvýkrát zapája do Svetového týždňa zelených budov. Cieľom je upozorniť na väčšiu potrebu energeticky úsporných budov a ekologickej výstavby.

Aktivity Svetového týždňa zelených budov okrem urbanistov a architektov podporujú aj technologické spoločnosti. „Našim dlhodobým zámerom je nielen chrániť životné prostredie a znižovať emisie CO2, ale aj pomáhať eliminovať budúce náklady spoločnosti spojené s vysokou energetickou spotrebou budov,“ hovorí Pavol Praženica zo spoločnosti Schneider Electric Slovensko.

„Problematika energie a výstavy sa rovnako týka nových projektov, ako aj rekonštrukcií historických objektov. Riešenie, ktoré bolo použité napríklad pri rekonštrukcii Bratislavského hradu, je ideálnym príkladom ako spojiť moderné technológie a historickú hodnotu v prospech udržateľnej výstavy,“ hovorí Pavol Praženica.

Svetový týždeň zelených budov na Slovensku organizuje Slovenská rada pre zelené budovy a prebieha od 19. do 25. septembra 2011 v Bratislave a v Košiciach.

Podrobný program je k dispozícii na http://www.skgbc.org


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Informácie o uskalienka

Obrázok používateľa uskalienka

Meno
viera

Zamestnanie
badatel zivota

Zobraziť celý profil používateľa

uskalienka - blog

Bratislava hrad

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.