Nástenku chcem na stenu! - filozoficko-remeselný workshop

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Nástenku chcem na stenu! filozoficko-remeselný workshop štvrtok 14. 4. 2011, 17.00 – 20.00. Vybavujete si vyšívané nástenky v domácnostiach našich babičiek? Sestry Šrámkové pre Vás práve horúcou ihlou zošívajú cyklus cca. 3 workshopov, na ktorých si aj vy budete môcť vlastnoručne zhotoviť podobné skvosty a už toto leto sa tešiť z vlastnej nástenky alebo zo spoločnej výstavy súčasných násteniek.

Isteže môžete namietať, že načo by vám v dnešnej dobe bola nástenka. Možno však hľadáte svoje miesto v živote, zisťujete, kto vlastne ste. A v tejto každodennej úmornej práci vám môže pomôcť práve vyšívaná (či iná) nástenka.

Predbežný obsah a harmonogram workshopov:

Apríl 2011 – Nástenku chcem na stenu!

Motivačné stretnutie/brainstorming; zhodnotenie nástenkovej tvorby našich predkov, zhotovovanie vlastných súčasných predlôh a návrhov
.

Máj 2011 – Takú ti jednu vyšijem!

Prehliadka a techniky vyšívacích štýlov
.

Jún 2011 – Silkskreen master

Sieťovanie najlepších nástenkárov a fixovanie a sieťotlačenie najlepších návrhov ako vyšívacích predlôh pre ďalších vyšívačov; výstava násteniek

.

Domáce úlohy pre vážnych záujemcov o workshopy: 

1. Premýšľajte o krátkej vete, ktorá Vás poteší, keď na nej spočinie Váš pohľad, ktorá Vás vystihuje, alebo motivuje k tomu najlepšiemu životnému pocitu.

2. Ak sa na svojej nástenke chcete vyhnúť „všeplatným” holubičkám a ružičkám, objavujte vo svojom okolí originálnejšie charakteristické prvky, ktoré by vašu nástenku vhodne ilustrovali.

3. Rozmýšľajte, v akom vyšívacom štýle sa chcete vyjadriť (nie je nutné, aby bol dokonalý!).

Info a prihlasovanie: hanka@stanica.sk, 0907 178 756

Vstupné: 2,00 €

Info: http://www.stanica.sk/2011/04/14/nastenku-chcem-na-stenu-lets-put-a-notice-board-on-the-wall/


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Štítky: 2011

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.